25 maja 2018 roku, w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława IV w Warszawie odbyła się uroczysta gala rozstrzygnięcia V Konkursu Historycznego o Żołnierzach Wyklętych. Konkurs objęty był Patronatem Narodowym w Stulecie Odzyskania Niepodległości Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Przewodniczącym Komitetu Honorowego był Minister Obrony Narodowej,  Pan Mariusz Błaszczak a organizatorem Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego. Na konkurs wpłynęło łącznie 1763 prac z Polski, ale również z kilkunastu krajów świata m.in. Anglii, Australii, Białorusi, Bułgarii, Egiptu, Francji, Grecji, Irlandii, Kanady, Litwy, Szkocji, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych.

Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

Z satysfakcją informujemy, że:

  • w kategorii projekt serii znaczków pocztowych

II miejsce zajął Patryk Grzyb z kl. 1tr1

III miejsce zajęli Hubert Siemiński z kl. 1tc1, Dawid Biszczan z kl. 1tr1

  • w kategorii film

III  miejsce zajął Grzegorz Krupa z kl. 1tc1

  • w kategorii plakat

wyróżnienia otrzymały Karolina Klekner z kl. 1tr1, Oliwia Olędzka z kl. 1tc3

Cytując organizatorów: „Życzymy wielu sukcesów w rozwijaniu pasji i doskonaleniu umiejętności artystycznych oraz pogłębianiu wiedzy historycznej i utrwalaniu dumy z naszego dziedzictwa narodowego”.

 

Serdecznie gratulujemy