Zajęcia online – street photo – fotografii ulicznej

3.12.2020 r gościem Poligrafa był fotograf, pan Michał Leja, który przeprowadził zajęcia online dotyczące street photo – fotografii ulicznej. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Poligrafa – klasa 3tdr.
Jak podejść do tematu street foto? Jakie tematy fotografować? Bliskie czy dalekie plany? Kompozycja kolorystyczna, dynamika w kadrze, oświetlenie i światło w fotografii ulicznejdecydujący moment to tylko kilka tematów, które pan Michał poruszył w czasie spotkania.

Uczniowie mogli przenieść się w odległe miejsca jak również zobaczyć Warszawę w nowej odsłonie, zobaczyć miejsca znane z mocnym światłocieniemw nietypowych kadrachbliskie portrety jak również poznać technikę pracy i warsztat pracy. Pan Michał opowiadał o kulisach sesji fotograficznej, o sprzęcie fotograficznym

Michał Leja (ur. 1984): Fotograf i nauczyciel fotografii, posiada wieloletnie doświadczenie w branży edukacyjnej.  Absolwent Europejskiej Akademii Fotografii (dyplom w Pracowni Fotografii Kreacyjnej dr Izabeli Jaroszewskiej), Obecnie wykładowca i doradca programowy Akademii Nikona. Laureat prestiżowych konkursów fotograficznych: Grand Press Photo 2018 – 2 miejsce za fotoreportaż w kategorii „ludzie”; Mobile Photography Awards – 1 miejsce w kategorii „photo essay”. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych, na koncie ma również indywidualne pokazy multimedialne. Ambasador marek Manfrotto i PermaJet. Współwłaściciel kawiarni Trzy Kruki w Warszawie.

Dziękujemy panu Michałowi za spotkanie!

Zapraszamy do obejrzenia prac pana Michała.