Aktualności/Current Affairs

W ramach projektu Erasmus+ Clio Nasza Szkoła utworzyła blog, gdzie uczniowie mają możliwość prezentacji swoich zainteresowań oraz wypowiedzenia się na nurtujące
ich tematy życia codziennego – od polityki, spraw społecznych, po literaturę, film i inne zainteresowania. Docelowo blog będzie platformą do wymiany informacji, poznania się 
i współpracy ze szkołą średnią im. Nikoli Tesli z Vukovaru (Chorwacja). 
Dlatego będziemy również publikować po angielsku. Zapraszamy chętnych do redakcji The Poligraf Times.

Chętni są proszeni o zgłaszanie się do P. Luizy Kubalskiej lub P. Arkadiusza Kapelskiego poprzez platformę MS Teams lub dziennik Librus.

Wkrótce odbędzie się I zebranie zespołu redakcyjnego!

——————————————————————————————————

SZKOLNE BLUZY

W tym roku ponownie udało nam się skompletować zamówienia na szkolne bluzy. Poszło nam to zgrabniej i szybciej niż w poprzednich latach. Bluzy, torby i plecaki z logo szkoły cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród uczniów, ale także nauczycieli. Myślimy, że to dlatego, że mocno zwiększają poczucie przynależności do wspólnoty szkoły. Przy okazji promują ją na zewnątrz, więc z korzyścią dla każdego ;)

Stanowią też miłą pamiątkę na przyszłe lata, wywołują wspomnienia. Bluzy mają pojawić się na początku stycznia, wtedy podzielimy się zdjęciami.

Samorząd Uczniowski

Wizyta naszych partnerów w ramach Projektu Erasmus z Chorwacji i Niemiec

Miło nam poinformować o wizycie naszych partnerów z Chorwacji i Niemiec w ramach projektu Erasmus+Clio (Challenging Hostile Views and Foster Civic Competences Sparkling Moves for VET Teachers (CLIO) Radzenie sobie z postawami wrogości a budowanie kompetencji obywatelskich Trudne wyzwania dla nauczycieli szkół zawodowych ).

Gościliśmy dwie osoby z Centrum Dialogu w Osjeku, Chorwacja oraz dwie osoby z uniwersytetu w Hanowerze, Niemcy.

Nasi goście zwiedzili szkołę, zajrzeli do wybranych pracowni, przyglądali się pracy uczniów i odbyli ciekawe rozmowy z uczniami i nauczycielami.

Jest szansa, iż to spotkanie zaowocuje dalszą współpracą w kolejnych latach.