Fotorelacja z Jasełek

Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.

C. K. Norwid

Dziś, w czasach licznych niepokojów, zmartwień ważne jest, by na chwilę się zatrzymać, znaleźć czas na spojrzenie sobie w oczy, podanie dłoni i wyrażenie w kilku słowach, jak ważny jest dla nas drugi człowiek.
Pielęgnując piękną tradycję łamania się opłatkiem w Zespole Szkół Poligraficznych
w Warszawie
odbyło się spotkanie, łączące pokolenia. Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie przy wspólnym stole, śpiewając kolędy, zapomnieli na chwilę o trudach dnia codziennego. Nastał dzień, w którym tradycja połączyła się z kreatywnością i energią młodzieży – tak powstał scenariusz „Jasełek” przygotowany pod kierunkiem katechetów: s. Rut oraz p. Konrada Śmiecha.
Niestety świąteczny czas przemija szybko, jednak pamiętajmy, że od nas zależy, jak długo będzie trwała wzajemna życzliwość. Niech pokój i dobro na zawsze zagości w naszych sercach w myśl słów polskiego wieszcza – Adama Mickiewicza: „Wierzysz, że się Bóg zrodził w betlejemskim żłobie, / Lecz biada ci, jeżeli nie zrodził się w tobie”.

Obejrzyj galerię zdjęć [tutaj]