„Fascynująca droga do wiedzy”

          Różnymi drogami można zmierzać
do wiedzy. 26 stycznia 2016 roku, pierwsze klasy Zespołu Szkół Poligraficznych im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
w Warszawie obrały kierunek Centrum Nauki Kopernik, którego filozofią jest dydaktyka przez doświadczenie. Chcąc sprostać nowoczesnej edukacji niewątpliwie warto zachęcać młodych ludzi do odwiedzania takich miejsc.

Mięliśmy okazję obejrzeć bardzo dużo ekspozycji, m.in. „Łoże fakira”, „Ukryta perspektywa”, „Fontanny w szkle” – te i wiele innych, rozbudziły ciekawość uczniów, ale również nauczycieli, którzy podczas naukowych eksperymentów towarzyszyli młodzieży. Pobyt w centrum stał się dowodem na to, że nauka może być fascynująca.

Podziękowania należą się opiekunom wycieczki:  A. Milczewskiej, A. Imbor,
A. Kundzie, B. Kołuckiej, B. Starzec oraz A. Kapelskiemu
za inicjatywę i rozwijanie zainteresowań młodych ludzi.

Obejrzyj galerię zdjęć [tutaj]