Konfrontacje Poligraficzne – uszlachetnianie druków

21 kwietnia 2016 r. uczniowie klas 2TC1, 2TC2 i 3TC2 zawodu technik cyfrowych procesów graficznych wraz z nauczycielem panem Tomaszem Sygarą wzięli udział
w Konfrontacjach Poligraficznych organizowanych przez Stowarzyszenie Absolwentów Instytutu Poligrafii PW. Tematem spotkania było: „uszlachetnianie druków”. Moderatorem był prof. nzw. dr hab. inż. Stefan Jakucewicz, autor wielu książek
i publikacji naukowych. Spotkanie było podzielone na klika części, po każdym wykładzie można było zadawać pytania do osób, które prowadzały wykłady. Uczniowie poznali ciekawe metody uszlachetniania druków takie jak hot-stamping, lakierowania, technologii foliowania i kalandrowania. Na konferencji przedstawiono gotowe produkty z różnymi rodzajami uszlachetnień, uczniowie mogli się sami przekonać jak wygląda gotowy produkt który wychodzi prosto z drukarni.

Obejrzyj galerię zdjęć [tutaj]