Dziewczyny na Politechniki 2016 – fotorelacja i konkurs tylko dla dziewcząt !!!

7 kwietnia 2016 roku dziewczęta naszego technikum już po raz trzeci wzięły udział
w akcji „Dziewczyny na Politechniki”, organizowanej przez Politechnikę Warszawską. Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii (CZIiTT) gościło prawie 300 dziewcząt, uczennic szkół średnich z całej Polski, w tym 53 uczennice i 1 ucznia z naszej szkoły. Atrakcjom nie było końca.
Biuro ds. Promocji i Informacji przy współpracy z prelegentami i trenerami przygotowało program, który miał za zadanie podkreślić siłę wyobraźni i nakierować uczestniczki na sukces. Takie też było motto wydarzenia: „Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy”. Poszczególne elementy Dnia Otwartego, zarówno wykłady, jak i warsztaty realizowały to hasło.
Na scenie pojawili się tacy spikerzy jak: Katarzyna Żbikowska, Kreatorka Jutra, która
m.in. zachęcała do realizacji swoich marzeń, proponując, by własne życie potraktować jak projekt.
W podobnym tonie wypowiadała się Magdalena Kowalska z Lego Serious Play, uświadamiając uczestniczki, że szczęście w 90% zależy od tego jak analizujemy rzeczywistość, natomiast sukces uzależniony jest w 75% od pozytywnego myślenia.
O swojej karierze naukowej i sukcesach biznesowych opowiadała absolwentka Politechniki Warszawskiej dr inż. Małgorzata Ostrowska, prezes firmy Materials Care, w rozmowie
z Zastępcą Dyrektor CZIiTT, Marcinem Postawką.
Na zakończenie pierwszej części z niezwykłym naukowym show wystąpili przedstawiciele Chemicznego Koła Naukowego Flogiston, wprawiając publiczność w zachwyt.
Wszystkie wystąpienia ilustrował w czasie rzeczywistym Piotr Poznański, wizualizator idei, graphic recorder, psycholog, trener umysłu.
Niezwykłą galerię jego notatek można było oglądać następnie w otwartej dla wszystkich Strefie Relaksu.
Tam również dziewczęta miały okazję porozmawiać ze studentkami PW, z dziewczynami
z Koła Naukowego ELEKTRA oraz doradczyniami zawodowymi z Biura Karier PW, jak również zrelaksować się na wygodnych pufach i poczęstować się słodkościami.
Po smacznej przerwie uczestniczki powróciły do pracy z trenerami, którzy poprowadzili dla nich kreatywne warsztaty. Wiele radości, ale też i kreatywnych inspiracji dostarczyli uczestniczkom prowadzący zajęcia z Design Thinkng: Mateusz Kaliszewski i Anna Klatka.
Pomysłowość i twórczą odwagę wyzwoliła w swoich podopiecznych Magdalena Kowalska, poprzez trening budowy myśli i emocji z klocków Lego.
Z kolei Piotr Poznański nauczył uczestniczki rysować idee i tworzyć własny słownik wizualny.
Alternatywą dla warsztatów było zwiedzanie Politechniki Warszawskiej z przewodnikiem, Wierzbicki odkrył przed uczestniczkami akcji tajemnice Uczelni.
Punktem kulminacyjnym wydarzenia było ogłoszenie wyników konkursu #PowerWomen, który polegał na dokończeniu twierdzenia: „Wybieram Politechnikę Warszawską, bo…”.
Wśród laureatek konkursu znalazły się dziewczęta naszej szkoły: Joanna Kostrzewa z klasy 3tr1 i Paulina Sarnowska z klasy 4tc1 , które otrzymały zestawy pysznych kapkejków.
Na zakończenie pełnego emocji i wrażeń dnia „Dziewczyny na Politechniki” organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestniczek wydarzenia imponujący tort.

Konkurs tylko dla dziewcząt !!!

Dziewczęta, które nie miały okazji uczestniczyć w dniu otwartym dla dziewczyn na Politechnice, zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez
p. Tamarę Lang i p. Elżbietę Rybicką. Nagrodą jest pakiet startowy, który na powitanie otrzymała każda z uczestniczek wyżej zrelacjonowanego wydarzenia. Należy odgadnąć noblistkę na zdjęciu poniżej, poprzez podanie jej imienia i nazwiska. Na odpowiedzi czekamy do końca maja. Po nagrodę prosimy zgłaszać się do pokoju pedagoga nr 1.
Życzymy powodzenia !!! Oraz zapraszamy do obejrzenia fotorelacji [tutaj]