Konkurs Patria Nostra

        Uczniowie klas I tc1 Kamil Gołąb, Patryk Leszczyński, Sebastian Marczak oraz I tc2 Mateusz Ciota, Michał Konatowicz, Jan Oszkiel
z Zespołu Szkół Poligraficznych wzięli udział w konkursie historycznym pod hasłem „Patria Nostra ”, którego celem było pogłębienie wiedzy historycznej oraz krzewienie postaw patriotycznych wśród polskiej młodzieży. Zadanie nie było proste! Znaleźli się, jednak śmiałkowie, którzy podjęli wyzwanie i przygotowali trzydziestosekundowe animacje, dotyczące dwóch najważniejszych wydarzeń historycznych, a mianowicie: śmierć Romualda Traugutta – 1864 oraz wybór Karola Wojtyły na papieża – 1978.
        Uwieńczeniem pracy uczniów były liczne nagrody ufundowane przez Instytut Pamięci Narodowej.
        Uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć [tutaj]