Dzień Niepodległości w ZSP

98 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Wielu polskich poetów pisało o miłości do ojczyzny: Mickiewicz, Słowacki, Norwid… Podczas apelu, przygotowanego z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, chcieliśmy przypomnieć również o głosie współczesnych twórców tekstów patriotycznych: „Mam biało- czerwone serce, barwy ojczyste. Nikt mi tego nie zabierze – po polsku myślę. Nikt mi tego nie zabierze – po polsku piszę, to dla Tych, którzy przelali krew za Ojczyznę”. Piosenka w rytmie hiphopowym, której słowa przytoczyliśmy, opowiada historię naszego kraju, której znamiona to krew i cierpienie. Walczmy o pamięć narodową, ucząc się języka i kultury polskiej. Nie pozwólmy, by najwyższa ofiara złożona przez naszych przodków została zaprzepaszczona. Uroczystość szkolna związana z 11 listopada to nie tylko lekcja historii, ale przede wszystkim przesłanie, które pięknie wyśpiewał Marek Grechuta: „Bo wolność – to nie cel, lecz szansa, by spełniać najpiękniejsze sny, marzenia (…)”. Dziękujemy uczniom klasy I tr1 – Kamili Dąbrowskiej, Magdzie Cieszkowskiej, Adrianowi Florkiewiczowi, Kamilowi Krajewskiemu, Aleksandrze Moleń, Małgorzacie Tokarskiej, Alicji Żołnierczyk, Konradowi Stępniewskiemu, Pawłowi Sudowskiemu, Bartłomiejowi Ociesale, Jakubowi Zahorskiemu za wspaniałe odegranie ról i realizację programu artystycznego opracowanego przez p. Agnieszkę Kundę oraz
p. Monikę Marcinkowską, a także uczennicy klasy II tr2 – Izabeli Choińskiej,nowej wokalistce zespołu za uświetnienie swym głosem oprawy muzycznej występu.

Obejrzyj zdjęcia [tutaj]