„OPOWIEŚĆ WIGILIJNA” W WERSJI UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ POLIGRAFICZNYCH

Spektakl przygotowany przez młodzież Zespołu Szkół Poligraficznych przypomniał
o najważniejszych wartościach, którymi powinniśmy kierować się w życiu. Pamiętajmy przede wszystkim o drugim człowieku, który jest obok nas. Być może czeka on  na nasz uśmiech, uwagę, spojrzenie, by nie czuć się samotnym, zapomnianym i niepotrzebnym. Czas Bożego Narodzenia powinien trwać nieustannie w naszych sercach, jak powiedziała
bł. Matka Teresa z Kalkuty:

„Zawsze ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei „więźniom”, tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego, moralnego i duchowego ubóstwa, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie. Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie. Zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.”

Życzymy spokojnych, pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia i zapraszamy
do obejrzenia fotorelacji [tutaj]