Ostrzeżenie o smogu

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska prognozuje na jutro (18.01.2017) utrzymanie się podwyższonego poziomu zanieczyszczeń w powietrzu. Osobom narażonym na ryzyko (starszym i dzieciom, z chorobami serca oraz dróg oddechowych, astmatykom i innym grupom podatnym na zanieczyszczenia powietrza), zaleca się ograniczyć spędzanie czasu na zewnątrz, zwłaszcza gdy doświadczą takich symptomów jak kaszel lub podrażnione gardło.

Aby ograniczyć zanieczyszczenie powietrza nie pal w kominku i wybierz komunikację miejską zamiast samochodu.

W następnych dniach prosimy o śledzenie komunikatów dotyczących alertu smogowego. Informacja o stężeniu znajduje się na stronie internetowej www.um.warszawa.pl

Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z Warszawskiego Systemu Powiadomień – https://powiadomienia.um.warszawa.pl/start. Jest to bezpłatny system informacyjny na bieżąco dostarczający wiadomości i ostrzeżenia dotyczące mieszkańców Warszawy.