„Czytanie na trawie” pod patronatem Big Book Festival

„Słowa, słowa, słowa…” – odpowiedział Hamlet na pytanie Poloniusza: „Cóż to czytasz,
Mości Książę?”

Czwartkowe spotkanie upłynęło na rozmowach o powieściach, wierszach, ale także filmach, jako przekładzie intermedialnym. Dyskurs na temat tekstów kultury stał się pretekstem do stworzenia interpretacji wierszy w postaci prac plastycznych. Młodzież miała okazję wykazać się ogromnym talentem oratorskim, a także malarskim. W ciągu kilku chwil powstały piękne, wzruszające, symboliczne, a także inspirujące do szerszej dyskusji rysunki. Natomiast efektem pierwszego etapu „Czytania na trawie” było opracowanie listy lektur na podstawie punków przyznawanych podczas prezentacji ulubionych książek. Powieści wydają się tematycznie całkowicie względem siebie różne, jednak łączy je problematyka, dotykająca delikatnej sfery relacji międzyludzkich. Oto wyniki naszej pracy:
1. Marlan Coben – „Tęsknię za tobą”
2. Jane Austen – „Duma i uprzedzenie”
3. Aleksandra Bracken – „Mroczne umysły”
4. Colleen Hoover – „Losing Hope”
5. Katarzyna Miszczuk – „Ja, diablica”
6. Dark Elements – „Ognisty pocałunek”
7. Maggie Stiefvater – „Drżenie”
8. Włodek Markowicz – „Kropki”

Mamy nadzieję, że w ten sposób pomożemy zdecydować o książce, po którą sięgniecie podczas wakacji.
Pani Agnieszka Kunda – nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze ogromnie dziękuje uczennicom klasy III tr1: Aleksandrze Zyskowskiej, Barbarze Kurek, Katarzynie Kędziorze, Marcie Przezdzieckiej, Kamili Rudnickiej, Kindze Kwaśniewskiej, Zuzannie Szostak, Aleksandrze Kiliś za twórcze, kreatywne i refleksyjne spotkanie w kręgu sztuki, wyrażając jednocześnie nadzieję, że „Czytanie na trawie” (nawet, jeżeli z przyczyn atmosferycznych nie na trawie, tylko na podłodze sali) stanie się tradycją Zespołu Szkół Poligraficznych
w Warszawie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć [tutaj]