„Wszystko płynie, wszystko wnet kiedyś przeminie…”

„Wszystko płynie, wszystko wnet kiedyś przeminie…”

Twórczy, kreatywni i niepowtarzalni – to
o uczniach klasy I technikum reklamy. Wychowawczyni, p. Agnieszka Kunda dziękuje im za rok wytężonej pracy zwieńczonej nagrodami za wyniki w nauce, stworzenie spotu reklamowego szkoły w ramach projektu „Mannequin Challenge”, realizację filmu o „Żołnierzach Wyklętych”, który został wyróżniony w konkursie międzynarodowym, zaangażowanie w akcje charytatywne oraz aktywne działanie
w ramach zespołu „Pisarze Poligrafa”. Silna motywacja oraz pasja młodzieży korzystnie wpłynęła na wyjątkową atmosferę szkoły, dając również satysfakcję z pracy nauczycielom, którym uczniowie klasy pierwszej gorąco dziękują słowami autorstwa Krzysztofa Krasuckiego – klasowego pisarza i poety:

Wszystko płynie, wszystko wnet kiedyś przeminie
Czas jednostronny, pędzi szybciej niż wóz sześciokonny
Przemierza staje, raz zabiera, raz daje
Jest jednak rzecz, która nigdy nie pójdzie precz
Łapana życie całe – wiedza, na stałe
Czas ją przydaje i na zawsze zostaje
Nigdy jej nie zabierze, szczerze w to wierzę!
Jest źródłem spełnienia ludzkiego marzenia.

Szkoła to miejsce bezcenne od innych odmienne
Wszystkich nas gromadzi, do wiedzy prowadzi
Ona też przeminie w mgnieniu oka.
Jedna chwila – kończy się, zaczyna i znów mija…
Wnet przyroda się zmieni, na skraju jesieni
I staniemy tu znów, każdy cały i zdrów
Teraz woła nas świat, wnet ruszy z bratem brat
W ten piękny czas atrakcji, w czas wakacji!