Poligraf na Canon imagePROGRAF PRO Week

Poligraf na Canon imagePROGRAF PRO Week

Szkoła Druku Medikon – relacja ze spotkania z Szymonem Aksienionkiem

W dniu 18.10.2017 r. odbyło się szkolenie dla uczniów naszej szkoły z zakresu druku
i zarządzania barwą, które poprowadził Szymon Aksienionek, ekspert do spraw druku cyfrowego i zarządzania barwą w firmie Medikon Polska.

Uczniowie mieli okazję posłuchać porad eksperta na temat ustawiania kolorów
w programie graficznym, spostrzegania barwy, kalibracji sprzętu jak również zobaczyć narzędzia do kalibracji, oświetlenie dedykowane do pracy przy komputerze, przykłady złudzeń optycznych oraz ich wpływ na ocenę obrazu, obejrzeć różne materiały do druku. Wykład obejmował cały proces zarządzania barwą od kalibracji do profili ICC.

Nie zabrakło również części praktycznej. W czasie spotkania uczniowie skalibrowali własne laptopy, porównywali obraz przed i po kalibracji jak również mieli możliwość zobaczyć jaka jest różnica między monitorem w laptopie a monitorem graficznym dedykowanym do pracy z fotografią i projektami graficznymi.

Na koniec spotkania wszyscy zaangażowani byli w wykonanie pamiątkowego zdjęcia grupowego i przygotowanie go w programie Adobe Photoshop do druku
z wykorzystaniem wiedzy dotyczącej całego procesu postprodukcji.

Zdjęcie eksponowane jest w szkole w części administracyjnej. Zapraszamy do obejrzenia!

Dziękujemy za spotkanie panu Szymonowi i firmie Medikon Polska oraz uczniom za czynny udział w spotkaniu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć [tutaj]