Fotorelacja z wernisażu prac Małgosi Wicher

W dniu 01.12.2017 r. o godz. 11.30
(na 2 piętrze w szkole) odbył się wernisaż prac malarskich Małgorzaty Wicher.

Poniżej prezentujemy autoprezentację naszej uczennicy:

„Nazywam się Gosia Wicher i mieszkam na obrzeżach Warszawy. Swoją „artystyczną” przygodę zaczęłam dość niedawno, pod koniec 2016 roku. Ludzie często zadają mi pytanie „Dlaczego akurat farby i płótno?” otóż jest to jedyny sposób ukazywania moich emocji, sztuka abstrakcji, która ukazuje moją osobowość, charakter. Farba jest w tym wszystkim perłą, soczyste kolory które oddaje farba olejna (z której na ogół korzystam) pozwala mi na przeróżne kombinacje w gamie kolorystycznej.
Patrząc na obraz widzisz kolorową plamę rozlaną na płótnie, za to ja widzę nieprzespaną noc, rozlewający się kolor, mieszany \ wpływem muzyki, która przede wszystkim mnie inspiruje.
I HATE MODELS czyli techno lata 80/90 taki gatunek muzyki zazwyczaj mi towarzyszy przy malowaniu.
Nie tylko muzyka pozwoliła mi na odnalezienie się w sztuce ale również otaczający mnie ludzie. Posiadam starsze grono znajomych, które gdzieś tam w jakiś sposób przejawia swoją duszę artystyczną. Jeden jest reżyserem, drugi robi podkłady muzyczne a jeszcze inny zajmuje się grafiką, robiąc reklamy.
W momencie kiedy sobie to uświadomiłam zadałam sobie pytanie: „W takim razie, co mnie wyróżnia w gronie często zagubionych nastolatków?..”- Kompletnie nic oprócz spędzania wolnego czasu z rówieśnikami i od czasu do czasu podejmowaniu się dodatkowym pracom aby uzbierać pieniądze na mizerne zachcianki, które nie wnosiły nic pożytecznego w moje życie.
Dlatego zakasałam rękawy i wzięłam się za siebie, pieniądze z pracy przeznaczyłam na zakupienie potrzebnych mi materiałów.
Na chwilę obecną nie ma dnia bez zapełnienia płótna. Staram się każdego dnia przelać swoją wenę, pokazać przede wszystkim sobie, że jednak mam zainteresowanie które mocno mi pomaga i bardzo podtrzymuje w tym aby się nie „zagubić”, bo mówiąc szczerze
w dzisiejszych czasach można bardzo łatwo.
Mam dużo planów, które wiąże z malarstwem, marzeniem jest aby dostać się na ASP (Wydział Sztuki Mediów), choć wiem, że przede mną jest jeszcze bardzo dużo pracy.
Dodatkowo zajmuje się szkicami, które często przekształcają się w projekty tatuaży dla znajomych.
To wszytko wywodzi się z mojej wyobraźni, nie uczęszczam na żadne dodatkowe zajęcia
z rysunku, jestem samoukiem.
Tworze swój indywidualny kanon piękna, który z przyjemnością wykorzystuje w sztuce poprzez obrazy, szkice i inne prace artystyczne.
Dziękuje pani Agnieszce Dziedzic-Migdalskiej za pomoc w przygotowanie wystawy
i zainteresowanie się moją twórczością.

Prezentuje swoje płótna, aby pokazać, że sztuka to nie tylko portrety, nie musi się kojarzyć automatycznie ze starożytnością.
Jest to nowo stworzony nurt sztuki współczesnej, w której tylko nie liczni potrafią zrozumieć oddawane emocje poprzez, w moim przypadku abstrakcje.

Dziękuję wszystkim z całego serca – Małgorzata Wicher 2tr2″.

A my zapraszamy do obejrzenia fotorelacji [tutaj]