Warsztaty z fotografii reklamowej

W miniony poniedziałek tj. 29.01.2018 r. odbyły się WARSZTATY
Z FOTOGRAFII REKLAMOWEJ

dla chętnych uczniów naszej szkoły, które przeprowadziła p. Agnieszka Dziedzic-Migdalska.

W zajęciach uczestniczyli uczniowie z klasy: 2tr1 i 2tc1. Warsztaty trwały od godziny 13.30 do 17.00.

Temat zajęć:

  • Zdjęcia portretowe w studio przy świetle błyskowym.
  • Wykonanie zaawansowanej obróbki struktury ciała – przeniesienie wzoru tatuażu.
  • Umieszczenie zdjęcia na obiekcie 3D w programie Adobe Illustrator.

Pierwsza część zajęć odbyła się w studio fotograficznym. Uczniowie wykonali zdjęcia portretowe z zastosowaniem studyjnych lamp błyskowych. Poznali podstawy oświetlenia studyjnego oraz zaawansowane ustawienia lamp i dobór modyfikatorów światła do uzyskania odpowiednich efektów. Ćwiczyli ustawianie parametrów tj. głębia ostrości, kadrowanie, ogniskowa.

Druga część zajęć odbyła się w pracowni komputerowej. Uczniowie poznali zaawansowaną edycję zdjęć w programie Adobe Photoshop (maskowanie, zaawansowane tryby mieszania warstw) oraz w programie Adobe Illustrator.

Uczniów zainteresowanych warsztatami zapraszamy do p. Agnieszki Dziedzic-Migdalskiej.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii [tutaj]