Warsztaty druku 3D i warsztaty Kreacji

W dniu 8.10.2018 w ramach Warszawskiego Festiwalu Młodzieży uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w warsztatach z Druku 3D oraz w warsztatach z KREACJI.

Warsztaty odbyły się w Domu Kultury Kadr na Mokotowie.  Warsztaty z Kreacji przeprowadziła pani Anna Browko – Magister diagnostyki i terapii pedagogicznej, arteterapeuta. Na warsztatach uczniowie wykonywali biżuterię i maskotki z filcu, wykorzystywali różne techniki rękodzielnicze jak szycie, filcowanie i zdobienie.  Na szkoleniu z Druku 3D uczniowie zostali wprowadzeni w świat projektowania 3D.

Każdy uczeń wykonał indywidualny projekt gadżetu np. breloczek, nakładkę na ołówek, zakładkę do książki. Przez cały czas trwania warsztatów na żywo odbywało się się drukowanie 3D. Po wprowadzeniu do pracy w programie 3D uczniowie wykonywali samodzielnie projekt, który zostanie wydrukowany przez prowadzące warsztaty i przekazany uczniom.

Zespół szkoleniowy w składzie:

Pamela Markowska – miłośniczka nowoczesnych technologii. Od kilku lat zaangażowana w prace upowszechniające wiedzę o Druku 3D w Polsce. Specjalizuje się w pracy z dziećmi i młodzieżą w zakresie Projektowania 3D, Skanowania 3D oraz Drukowania 3D. Instruktorka warsztatów z technologii 3D oraz organizatorka pokazów edukacyjnych.

Magdalena Zieniuk – Absolwentka  studiów  I stopnia na wydziale  Nowych Technologii i Chemii Wojskowej Akademii Technicznej. Od początku  studiów  ściśle  związana  z drukiem 3D m.in. jako uczestnik koła  naukowego  Inżynierii materiałowej oraz członek  zespołu  projektowego Wojskowej Akademii Technicznej. Zarówno  koło  naukowe  jak i wewnętrzne  projekty uczelni były ściśle związane  z innowacyjną technologią  laserowego kształtowania przyrostowego z zastosowaniem w medycynie. Aktualnie pracuje w Narodowym Centrum Badań Jądrowych i jest odpowiedzialna za druk 3D w metalu. Na bieżąco  poszerza swoją  wiedzę  z zakresu technologii druku 3D jako instruktor warsztatów i pokazów naukowych o tematyce drukowania 3D.

[fotorelacja]