Kultura Na Widoku

Nasza biblioteka przyłącza się do akcji społecznej Kultura Na Widoku, która promuje darmowy i legalny dostęp do kultury! Na tablicy na I piętrze oraz w bibliotece szkolnej znajdziecie plakaty, dzięki którym można uzyskać bezpłatny lub w promocyjnych cenach dostęp do bardzo bogatej oferty książek, filmów, muzyki oraz zbiorów muzealnych z Polski i świata. Do utworów znajdujących się na plakacie oraz w portalu Kultura Na Widoku można uzyskać dostęp za pomocą linków i kodów QR.


Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Obraz wolności”. Konkurs został zorganizowany przez Ognisko Artystyczne „Nowolipki” z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Celem projektu jest promowanie świadomego uczestnictwa w kulturze, rekomendowanie wartościowej sztuki i pokazanie bogactwa i różnorodności zasobów legalnych źródeł kultury. To projekt skierowany do wszystkich odbiorców – niezależnie od wieku, upodobań, zasobności portfela i miejsca zamieszkania. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Z okazji Stulecia Niepodległości przygotowano również rekomendacje wybitnych i kluczowych utworów polskiej kultury z lat 1918-2018. Mamy nadzieję, że zgodnie z nazwą tej części instalacji – „Przemyśleć stulecie” – pomogą Wam one poznać i docenić dokonania polskich twórców, skłonią do refleksji nad upływającym stuleciem i pomogą zrozumieć fenomen Niepodległości.

Kody QR i linki na plakatach będą ważne do końca lutego 2019 roku.