Szkolenie z fotografii

17.12.2018 r odbyły się szkolenie z fotografii, które przeprowadził pan Tomasz Truszkowski z MDK Łazienkowska, który jest koordynatorem konkursu fotograficznego „Kocham, marzę, boję się” . W warsztatach uczestniczyli uczniowie klasy 2tr2.

Głównym celem warsztatów było przygotowaniem młodzieży do udziału w konkursie, zainspirowanie uczniów różnymi tematami fotograficznymi tj. dokumentem, reportażem, fotografią reklamową, przyrodniczą, artystyczną.

Jak można przedstawić swój punk widzenia rzeczywistości, za pomocą jednego zdjęcia opowiedzieć o czymś ważnym, jak poradzić sobie gdy nie mamy zaawansowanego sprzętu oświetleniowo-fotograficznego, jak można wykorzystać proste narzędzia fotograficzne do pracy w sposób kreatywny i twórczy.

Nie zabrakło części warsztatowej. Uczniowie pracowali w grupach, klasyfikowali zdjęcia ze względu na temat.

[fotorelacja]