Dni Otwarte i Warsztaty

14.03.2019 r. w ramach Festiwalu Poligrafa i Dnia Otwartego w szkole miały miejsce warsztaty dla uczniów naszej szkoły w formie zajęć dodatkowych. W holu głównym w szkole odbyła się prezentacja prac uczniowskich. Wszystkie wystawione prace to twórczość dodatkowa. Uczniowie w ramach festiwalu przygotowali prace fotograficzne, rysunkowe i graficzne, które prezentowane są w formie zbiorowej wystawy. W szkole odbyły się warsztaty z fotografii reklamowej (Agnieszka Dziedzic-Migdalska), warsztaty tworzenie animacji (Agata Kosno-Jaczewska), warsztaty w pracowni rysunku i malarstwa (Marcin Malitka), Drukowanie 3D (Wanda Nowak i Jacek Pawelec), Tworzenie komiksów (Daria Słowińska – Kettner), Strukturalne tworzenie opakowań (Tomasz Sygara), Druk Offsetowy (Mirosław Nestoruk). Na warsztatach z tworzenia opakowań, uczniowie tworzyli siatkę opakowania oraz wykonywali wizualizację 3D w programie ArtiosCad. W pracowni druku offsetowego uczniowie drukowali oraz prezentowali prace na maszynie offsetowej. Na warsztatach z rysunku i malarstwa uczniowie szkicowali postać z modela, zwracali uwagę na proporcje, kompozycję i dynamikę postaci. W trakcie zajęć z tworzenia komiksu, uczniowie wykonywali lineart do komiksu. Poznawali anatomię postaci, skróty perspektywiczne. W studio fotograficznym miała miejsce sesja – Moda i portret przy świetle beauty. Uczniowie mieli okazję wykonywać zdjęcia portretowe oraz obrabiać zdjęcia w programie Adobe Photoshop. Patryk Grzyb oraz Dawid Biszczan prowadzili zajęcia z edycji zdjęć, pokazywali zaawansowane techniki retuszu na warstwach. Uczniowie mieli okazję poznać cały proces postprodukcji od wykonania zdjęcia poprzez edycję do wydruku.

[fotorelacja]