Konfrontacje Poligraficzne

Dnia 26.03.2019 r. uczniowie klasy 1 tc1: Aleksandra Wnęk, Jagoda Matoga, Justyna Pankowska, Magdalena Cichońska, Gabriela Stańczyk, Aleksander Sobczuk wzięli udział w XLI Poligraficznych Konfrontacjach organizowanych przez Stowarzyszenie Absolwentów Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej. Tematem tegorocznego spotkania były niekonwencjonalne podłoża w drukowaniu cyfrowym. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania wykładów  i obejrzenia prezentacji na temat podłoży, tonerów i atramentów stosowanych w druku cyfrowym. Omówione zostały możliwości zastosowania techniki drukowania cyfrowego do druku etykiet i opakowań, wpływu DTP na ostateczny efekt drukowania na niekonwencjonalnych podłożach, zarówno z poziomu przygotowania pliku, jak też bezpośrednio w drukarni.