Gala Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów 2019

Laureatami konkursu fotograficznego – uczniowie naszej szkoły! GALA ŚFMT i wręczanie WEN w konkursach tanecznym, muzycznym, fotograficznym i filmowym miała miejsce 1.04.2019 r. w Teatrze Palladium. W konkursie fotograficznym Statuetkę – Złotą Wenę zdobył Damian Józefowicz z klasy 1tr2. Wykonał zdjęcia portretowe, które jury oceniło najwyżej. Statuetkę – Srebrną Wenę zdobyli: Magdalena Wdowik z klasy 1tr2, Katarzyna Górecka z klasy 2tr1 i Sebastian Wódka z kl. 3tr1. Brązową Wenę Statuetkę otrzymała Małgorzata Lipska z klasy 2tr2. Wyróżnienie w konkursie fotograficznym otrzymali: Nikodem Biczyk z klasy 3tr1 i Wiktoria Szczepańska z kl. 2tr1. Uczniowie naszej szkoły zdobyli miejsce na podium, otrzymali nagrody i wyróżnienia. Gratulujemy zwycięzcom! Wszystkie prace prezentowane były na wystawie w Teatrze Palladium. Nagrodzone prace będzie można zobaczyć wkrótce w naszej szkole. Organizatorami festiwalu był Urząd Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy oraz Młodzieżowy Dom Kultury im. Wł. Broniewskiego w Warszawie pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście. Do udziału zaproszeni byli uczniowie śródmiejskich szkół. Tematem tegorocznego Festiwalu było hasło: „Kocham, marzę, boję się.” Głównymi kryteriami oceny było: niebanalne podejście do tematu, jakość techniczna, walory fotograficzne – motyw, światło i kompozycja. Celem konkursu było m.in : rozbudzenie zainteresowania fotografią, ukazanie wielu jej odmian, zachęcenie do świadomego tworzenia obrazów fotograficznych, zaprezentowanie twórczości fotograficznej uczniów śródmiejskich szkół. Koordynatorem konkursu był pan Tomasz Truszkowski, który przeprowadził warsztaty fotograficzne dla uczniów naszej szkoły.