Dzień Niepodległości w naszej szkole

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.
Z tej okazji w Zespole Szkół Poligraficznych im. Marszałka Józefa Piłsudskiego została zorganizowana uroczystość upamiętniająca szczególne wydarzenie w historii naszego kraju – odrodzenie się Polski po 123 latach zaborów.
W tym roku szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się pod hasłem:
„ Odważmy się być wolnymi”.
Corocznym uczestnictwem  naszej szkoły w obchodach  Święta Niepodległości dajemy świadectwo  pamięci o tych, którzy oddali swe życie dla wolnej Polski, w której żyjemy. Kolejna rocznica odzyskania niepodległości, uświadamia nam, że jest to najważniejszy dzień w historii naszego kraju.
Uroczystość  rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu narodowego przez społeczność szkolną.
Apel uświetnił również  montaż słowno – muzyczny w wykonaniu szkolnego zespołu teatralnego Gryf,  który uświadomił nas,
że  patriota  to nie tylko człowiek stający w obronie kraju podczas wielkich zagrożeń. Jest nim również osoba, która w codziennym życiu szanuje symbole narodowe, która pamięta o ważnych dla kraju i jego historii wydarzeniach czy rocznicach. Współczesny patriota
to człowiek kultywujący pamięć
o swoich przodkach, wyrażający zainteresowanie rodzimą kulturą
i historią.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji [tutaj]