Gratulacje dla Wiktorii

Wiktoria Kowalska
z klasy 1tr1g zajęła II miejsce
w mazowieckim konkursie filmowym  Zrób-My Nasz-Film „HISTORIE ZAPISANE
w OBRAZIE”.
W uzasadnieniu jury czytamy:
– umiejętne wyłowienie losów jednej z zabytkowych kamienic Starej Pragi, dotarcie do spadkobierczyni domu, który powstał przed I wojną światową, a jego właścicielem był arystokrata Witold Massalski, budowniczy kolei w Imperium Rosyjskim;
–  próbę poznania historii miejsca, przedstawionej oczami właścicielki – obraz subiektywnego ujęcia skomplikowanych i tragicznych losów rodziny, jako części historii warszawskiej Pragi, dzielnicy pełnej nieodkrytych tajemnic związanych
z najstarszą historią miasta;
–  opowieść o stuletniej kamienicy – najcenniejszej pod względem architektury na Starej Pradze nazywanej Domem pod Sowami, poprzez umiejętne połączenie obrazów z narracją, która buduje nastrój i emocje;
–  za wybór fragmentów wywiadu, ukazującego w jaki sposób kamienica została uratowana przed ruiną i jak przywrócono jej dawną świetność. 
Serdecznie gratulujemy Wiktorii i życzymy Jej dalszych sukcesów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć [tutaj]