XXVIII Olimpiada Informatyczna dla szkół ponadpodstawowych

Ministerstwo Edukacji Narodowej, Fundacja Rozwoju Informatyki oraz Komitet Główny Olimpiady Informatycznej serdecznie zapraszają uczniów do startu w  XXVIII Olimpiadzie Informatycznej, organizowanej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad.

Olimpiada przeznaczona jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych uzdolnionych informatycznie i służy rozwijaniu ich wiedzy i umiejętności w zakresie kluczowych kompetencji informatycznych, jakimi są układanie algorytmów i programowanie.

Zawody I stopnia XXVIII Olimpiady Informatycznej rozpoczynają się już 19 października 2020 r. i potrwają do 23 listopada 2020 r.

Szczegóły dostępne są na stronie www.oi.edu.pl.

W sobotę 24.10.2020 r. o godz. 11:00 przeprowadzone zostanie webinarium „Jak wystartować w Olimpiadzie Informatycznej i jak testować rozwiązania?”.
Webinarium jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych uczniów (link do wydarzenia: https://tiny.pl/74qf1)

Zadania z poprzednich edycji Olimpiady można znaleźć w serwisie szkopul.edu.pl

Olimpiada Informatyczna jest finansowana z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej.