FOTOGRAFIA PORTRETOWA W CZASIE ZARAZY

17.11.2020 r. odbyło się spotkanie online dotyczące FOTOGRAFII PORTRETOWEJ W CZASIE ZARAZY czyli autorski projekt jaki realizuje pan Tomek Truszkowski w czasie pandemii.

Tomek Truszkowski – fotograf, artysta, dyplom magistra sztuki obronił z wyróżnieniem na Wydziale Filmu i Fotografii łódzkiej WSSiP. Jest zdobywcą kilku nagród za swoje prace, między innymi II nagrody w Międzynarodowym Konkursie Fotografii Cyfrowej – Cyberfoto w 2012 roku.

Pan Tomek Truszkowski opowiadał  skąd wziął się pomysł na portrety w maseczkach, o studiu fotografii portretowej w ogródku przydomowym na Ursynowie, które powstało na potrzeby bezpiecznego fotografowania jak również spotykania się z ludźmi w czasie pandemii.

Sesje portowe w maseczkach były realizowane bez zbędnej stylizacji, ustawiania modela, towarzyszyły im rozmowy, ciepła kawa i brak pośpiechu.

Do zdjęć na początku pozowali przyjaciele, sąsiedzi, z czasem projekt na tyle się rozwinął, że do studia trafili m.in.: Janusz GajosGrzegorz KasdepkeMaja Kapłan, osoby ze świata sztuki i kultury.

W czasie spotkania z uczniami Pan Tomek opowiadał o oświetleniu – jak kreatywnie wykorzystać światło ciągłe w fotografii, jak je modyfikować i jaki efekt przyniesie na zdjęciu.

Była duża dawka informacji o sprzęcie tym profesjonalnym ale również o tym jak zrobić domowym sposobem, niewielkim nakładem finansowym m.in.: softboxplaster miodublendętło fotograficzne.

Wszystkie tematy wzbogacone były prezentacją pokazującą ustawienie oświetlenia na wybranych zdjęciach, przybliżającąwarsztat pracy portrecisty oraz szereg rozwiązań na udane zdjęcie.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy: 2tc2p grupa1, 3tdr, grupa 3, 3tr2 grupa 2, 2tc2 grupa2.

Bardzo dziękujemy Panu Tomaszowi Truszkowskiemu za przygotowanie i przeprowadzenie szkolenia!