Spotkanie online z Panem Tomkiem Truszkowskim

W minionym tygodniu na zajęciach z fotografii odbyło się spotkanie z Panem Tomkiem Truszkowskim, czynnie działającym fotografem, artystą nagrodzonym między innymi w Międzynarodowym Konkursie Fotografii Cyfrowej – Cyberfoto w 2012 roku.

Spotkanie dotyczyło fotografii reportażowej. Nasz gość opowiedział czym dla niego jest fotografia dokumentalno-reportażowa, nie zabrakło dużej dawki informacji o sprzęcie, fotografowaniu, przykładów, ilustracji dzięki którym wspólnie przenieśliśmy się w rożne miejsca i wydarzenia.

Na spotkaniu można było porozmawiać o trudnościach z jakim może spotkać się fotograf w czasie wykonywania reportażu, jakie cechy powinien mieć dobry fotograf, dowiedzieliśmy się jakie metody pracy mogą pomóc w wykonaniu reportażu, jak przygotować się do sesji, czy fotografia może zmienić świat? 

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 3tdr g.3, 3tdr g2 oraz 2trp g.1.

Bardzo dziękujemy za przygotowanie i przeprowadzenie szkolenia!