Konkurs historyczny – Polskie serce pękło – Katyń 1940

Zbrodnia katyńska to jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w historii polskiego narodu. Pamięć o skrycie zamordowanych, oficerach Wojska Polskiego, ale także urzędnikach czy nauczycielach, jest naszym wspólnym zadaniem. Tym bardziej, że prawda o tych wydarzeniach była zakazana do 1989 r.

Wczoraj, Przemysław Czarnek z Marszałek Elżbietą Witek oraz ministrami MSWiA, MON i prezesem IPN zainaugurowali II edycję konkursu literacko-plastycznego Polskie Serce Pękło. Katyń 1940. To projekt, w którym mogą uczestniczyć uczniowie szkół ponadpodstawowych położonych na terytorium Polski. 

Tegoroczny konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach:

  • plastycznej – stworzenie projektu plakatu na temat związany ze Zbrodnią Katyńską,
  • literackiej – przygotowanie pracy pisemnej na temat Współczesny wymiar kłamstwa katyńskiego,
  • tekst piosenki – przygotowanie tekstu piosenki poświęconej Zbrodni Katyńskiej.

Prace konkursowe należy nadsyłać do 19 marca 2020 r.

Przyjmowane będą wyłącznie prace indywidualne, w języku polskim. Dla laureatów w każdej z kategorii przewidziane są cenne nagrody.

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronach internetowych Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Kancelarii Sejmu

Karta zgłoszeniowa dostępna tutaj.

Zainteresowane osoby proszone są o kontakt ze szkolnym koordynatorem konkursu P. Beatą Abramczyk.