Spotkanie z Tomaszem Truszkowskim – koordynatorem konkursu fotograficznego ŚFMT

20.04.2021 r. odbyły się fotograficzne spotkania z Panem Tomaszem Truszkowskim – koordynatorem konkursu fotograficznego Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów. W spotkaniu uczestniczyli min. uczniowie kasy 3tdr oraz 2tc2p.

W tym roku temat konkursu fotograficznego: 3 – 2 – 1 – WRACAMY!

Link do konkursu – tutaj.

Tematem głównym spotkania to: Jak znaleźć ciekawy temat fotograficzny, mniej znaczy więcej czyli kadrowanie oraz szukanie ciekawego kadru, jak wydobyć motyw główny zdjęcia, niestandardowa perspektywa, wieloplanowość w fotografii. Wszystkie tematy podparte były materiałem zdjęciowym. Uczniowie dzielili się swoimi koncepcjami fotograficznymi. Nie zabrakło dawki informacji technicznych i edycyjnych. Uczniowie mogli zobaczyć nowe statuetki, które w tym roku wręczane będą laureatom.

Serdecznie dziękujemy panu Tomkowi za przygotowanie interesującej prezentacji, wprowadzenie uczniów do ważnych tematów fotograficznych i aspektów konkursów fotograficznych.

Wszystkich uczniów zachęcamy do udziału w konkursie oraz kontaktowania się w sprawie zdjęć z Panią Agnieszką Dziedzic-Migdalską.