Konkurs literacko – historyczny „Echa Konstytucji 3 Maja w moim regionie”.

Szanowni Uczniowie.
W roku szkolnym 2020/2021 obchodzimy 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Niewątpliwie jest to jedno z ważniejszych wydarzeń w historii Narodu Polskiego.

Wspólnie oddajmy hołd tym, którzy przyczynili się do powstania tego aktu – myślicielom politycznym, posłom na Sejm Czteroletni, przedstawicielom ówczesnego obozu patriotycznego oraz pokoleniom Polaków, których niezłomna walka pozwoliła na przetrwanie lat niewoli i odzyskanie niepodległości.

Zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie literacko – historycznym Echa Konstytucji 3 Maja w moim regionie.

Zadaniem konkursowym jest napisanie wiersza/eseju (w kategorii literackiej) lub opracowanie autorskiej pracy plastycznej w dowolnej technice (na przykład: rysunek, collage, grafika komputerowa, pastele, linoryt) poświęconych miejscom, postaciom i motywom związanym z Konstytucją 3 Maja.

Prace wysyłamy swoim nauczycielom przedmiotów zawodowych, polonistom i historykom do 2 maja. Nagrodą jest ocena z przedmiotu a najciekawsze prace zostaną opublikowane na stronie szkoły.

Zachęcamy do udziału w konkursie!