Wyniki konkursu plastycznego „Żonkile pamięci” 2021

Konkurs plastyczny Żonkile pamięci jest zorganizowany przez Państwowe Ognisko Artystyczne „Nowolipki” i pod patronatem Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN z okazji 78. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.

W konkursie wzięło udział 287 uczestników zgłoszonych ze szkół i indywidualnie. Jury wybierało nagrodzone prace spośród 309 zgłoszonych prac. Konkurs był skierowany do warszawskiej młodzieży w wieku od 6 do 19 lat.

Jury w składzie: Magda Przanowska (przewodnicząca Jury), Irena Siedacz, Paweł Kasprzak, Mikołaj Miodowski i Jacek Górnowicz.

Jury po obejrzeniu prac nadesłanych na konkurs postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia Naszym uczniom:
– 2 Nagroda – Adrianna Radomska.
– Wyróżnienie – Anna Jasińska.
– Wyróżnieni udziałem w wystawie – Kamila Warmińska i Natalia Wielgolaska.

Link do wystawy online nagrodzonych i wyróżnionych prac – tutaj.