Wycieczka klasy 3tc3g do Gdańska i Sopotu

Dnia 28 października 2021 roku klasa 3tc3g pod opieką Pana Orłowskiego oraz Pana Senia wybrała się na wycieczkę do Gdańska.

Relacja z wyjazdu:
Wycieczka rozpoczęła się o godzinie 7:30 w ciemny ale dość przyjemny poranek na Dworcu Centralnym. Około godziny 11 dotarliśmy do Gdańska, skąd pociągiem miejskim dojechaliśmy do Sopotu, gdzie znajdowały się nasze domki. Rozpakowaliśmy się, ogarnęliśmy i wyruszyliśmy do Gdańska zwiedzać Europejskie Centrum Solidarności. Na miejscu dostaliśmy słuchawki razem z przewodnikiem i zaczęliśmy kilkugodzinną przygodę zwiedzania. Muzeum było bardzo duże i nowoczesne, miało w sobie wiele historii i klimatu, ciekawych ekranizacji filmowych oraz wystaw. Po zwiedzeniu poszliśmy wszyscy na starówkę, aby zjeść ciepły posiłek i zwiedzić Stare Miasto w Gdańsku i zrobić zapasy na następny dzień. Powróciliśmy do ośrodka gdzie mieliśmy czas wolny dla siebie. Dużo rozmawialiśmy i cieszyliśmy się w swoim gronie. Następnego dnia spakowaliśmy się i wyruszyliśmy na piechotę na plażę i molo w Spocie, gdy już tam dotarliśmy mieliśmy chwilę czasu aby kupić sobie jakieś pamiątki, później poszliśmy wszyscy razem na Molo, porobiliśmy zdjęcia, pospacerowaliśmy i podziwialiśmy widoki morza. Pogoda bardzo nam w tym czasie sprzyjała, mieliśmy słońce a wiatr delikatnie zawiewał. Po skończonym spacerze pojechaliśmy znowu na Starówkę w Gdańsku, aby zagrać w grę terenową, która polegała na odnalezieniu miejsc z kilkunastopunktowej listy, zrobieniu im zdjęć i jak najszybszym wysłaniu ich. Nagrodą dla pierwszych dwóch par był smakowity obiad, kiedy przyszła już na niego pora, zjedliśmy go, poszliśmy na pociąg o 17:30, a w Warszawie znaleźliśmy się już po 21.