Wystawa fotografii i grafiki

W holu głównym naszej szkoły, obecnie jest wystawa fotografii i grafiki uczniów klasy 3trp. Możemy oglądać prace fotograficzne oraz graficzne:  Emilii Hoffman, Emilii Jagielskiej, Martyny Pawłowskiej oraz Pawła Weremiewicza.
Autorzy chcieli opowiedzieć o projektach, które prezentują. Poniżej ich wypowiedzi na temat prac.

 Obecnie skupiam się na robieniu zdjęć, jednak próbuję też moich sił w grafice komputerowej. Uwielbiam fotografie uliczną, skupioną na infrastrukturze i geometrii. Tak jak artystyczne autoportrety oraz rysunek na papierze jak i monitorze. Chciałabym kiedyś rysować tak jak Ayami Kojima, której twórczość mnie inspiruje. Zapraszam na moje oba konta na instagramie, @mirya027 – fotografia uliczna i rysunki, oraz @sysia027 – z autoportretami.

Martyna Pawłowska

Ostatnio coraz częściej spędzam czas na grach otome
i obecnie serce moje to The Arcana. To właśnie na postaciach z tej gry głownie testuje teraz nowy styl
i programy, których mogę użyć do rozwijania się. Oczywiście nie zamierzam zostawiać postaci anime i innych gier w tyle, niedługo zapewne znowu najdzie mnie chęć narysowania kogoś innego. Gdy patrzę na stare prace widzę moje błędy i za rok, dwa założę się, że i z tymi będzie tak samo, ale każdy rysunek coraz bardziej przybliża mnie do osiągniecia celu. Mam nadzieję, że następnym razem będzie tylko lepiej i zapraszam na mojego Instagrama @_hoffix gdzie staram się wrzucać każdy nowy rysunek.

 Emilia Hoffman

Fotografia, która mnie interesuje to fotografia podróżnicza. Fotografia i podróże to jedne z najważniejszych pasji w moim życiu. Zdjęcia na wystawie nawiązują do widoku z okna, są wykonane „na szybko” w czasie podróży. Ujęcia kadruje w krótkim czasie a potem łączę je ze sobą w tryptyk w taki sposób żeby pokazać klimat, emocje panujący w Trogirze w Chorwacji.”

Emilia Jagielska