Uwaga Zbiórka dla Ukrainy

Szanowni Państwo,
w związku z ogromnym zapotrzebowaniem, od poniedziałku
28 marca zaczynamy kolejną zbiórkę rzeczy dla osób walczących w Ukrainie oraz uchodźców przebywających
w Ognisku Wychowawczym „Świder” im. Kazimierza Lisieckiego „Dziadka”
w Otwocku. Część rzeczy będzie również przewieziona do punktu dla uchodźców niedaleko granicy do miejscowości Niewirków. Serdecznie dziękujemy
za Państwa pomoc.

Wolontariat ZSPoligraf

Co jest potrzebne:
Ognisko Wychowawcze” Świder”
im. Kazimierza Lisieckiego „Dziadka”
w Otwocku – papier toaletowy oraz ręczniki papierowe – leki pierwszej potrzeby typu syropy dla dzieci i dorosłych – płyny do płukania odzieży, soczki owocowe dla dzieci, herbatkę owocową
Dla żołnierzy walczących w Ukrainie Odzież: – buty (najlepiej takie typu glany)- nie muszą być nowe – ciepłe skarpety – rękawice robocze (ciepłe) – bielizna termiczna – kominiarki – bandamki Jedzenie: – konserwy – kabanosy – batony (w tym energetyczne ) – czekolada – jedzenie instant – makaron – kasza itp. – naczynia jednorazowe (miseczki) i łyżki, widelce, kubki – termosy DUŻE
Inne: – koce termiczne typu NRC – śpiwory – karimaty – plecaki turystyczne – noktowizory – kamizelki taktyczne (może ktoś ma)
Materiały opatrunkowe: – bandaże – gaza jałowa – leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe itd – środki
do dezynfekcji – cała lista antybiotyków (lista u pana Mariusza Maciaka) – apteczki
Niewirków – mąka / cukier – środki czystości typu Domestos – płyn
do naczyń – proszki/kapsułki do prania – płyny do płukania – nowa bielizna dla kobiet i dzieci we wszystkich rozmiarach – skarpetki we wszystkich rozmiarach – klapki basenowe typu crocs – buty wiosenne / adidasy – konserwy – leki na alergie / aviomarin – artykuły szkolne – plecaki – przyprawy / cynamon – budynie – pieluchy tetrowe – kremy do twarzy – pianki do golenia – maszynki do golenia – patyczki do uszu Dziękujemy!