Lekcja w Muzeum Narodowym

20 września uczniowie klasy 4tc2p z panią Elżbietą Iller mieli przyjemność uczestniczyć w lekcji muzealnej „Młoda Polska. Artystyczna różnorodność”
w Muzeum Narodowym.

Zajęcia w muzeum były nie tylko formą zdobywania wiedzy i kompetencji kulturowych połączonych z aktywnością i refleksją, ale także możliwością wymiany poglądów i kontemplowaniem dzieł sztuki. Uczniowie przeanalizowali dzieła najważniejszych twórców Młodej Polski – Stanisława Wyspiańskiego, Józefa Mehoffera, Jacka Malczewskiego, Olgi Boznańskiej w odniesieniu
do tekstów literackich.

Lekcja w Muzeum Narodowym była wspaniałym przeżyciem estetycznym
i mamy nadzieję, że taka forma zdobywania wiedzy na stałe wpisze się w grafik zajęć edukacyjnych naszej szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z lekcji muzealnej [tutaj]