Iga Stępniewska – promocja ucznia uzdolnionego

Iga Stępniewska o sobie:

„Rysuję tak właściwie od kiedy tylko pamiętam.

Z czasem z tylko bazgrania zaczęła się dla mnie zabawa w tworzenie własnych postaci i światów. Świetną zabawą jest fakt, że mogę sobie wymyślić jakiegoś kotostwora i to (może) jeszcze będzie fajnie wyglądać.

Zawsze kiedy spyta się artysty – kim on się inspirował to wymienia jakieś wielkie docenione nazwiska.

A tak szczerze dla mnie jest zupełnie na odwrót (to znaczy oczywiście doceniam wszelki spadek kulturowy ALE!)- ogromnie inspirują i ekscytują mnie wszyscy mało znani artyści i ich passion projects, a najbardziej chyba niesamowicie utalentowani ludzie w moim wieku których znajduję na Instagramie! To wspaniałe, jak zwartą a zarazem różnorodną społeczność tworzymy. Ciągle jestem pod wrażeniem kiedy twórcy nieustannie wychodzą ze strefy komfortu, zarówno swojej jak i widowni, kiedy po prostu bawią się tym co robią. Dlatego ciągle mam w głowie ive gotta make my art weirder.

Muszę wcisnąć tu mój ulubiony serial i ogólnie twór artystyczny, jakim jest Mob Psycho 100, bazowane co ciekawe na komiksie internetowym, którego autor nie do końca umiał rysować:) (ale to nie przeszkodziło mu w przekazaniu swojej historii i wizji artystycznej!)

Chcę czerpać jak najwięcej nauki od tych wszystkich świetnych twórców, by
i moje ilustracje miały wyjątkowy, abstrakcyjny, kolorowy smak (szczerze im bardziej wżera się w oczy, tym lepiej). Przede mną nadal długa droga, ale ważne, że bawię się dobrze.

Planuję związać moją karierę z kreatywnym tworzeniem, może animacją albo projektowaniem gier, przy odrobinie szczęścia i dobrych kontaktów w branży. Tym bardziej cieszę się, że w Poligrafie mam szansę zdobyć umiejętności potrzebne mi do realizacji moich marzeń.” Iga Stępniewska

Zapraszamy do obejrzenia prac Igi [tutaj]