Konfrontacje Poligraficzne – Wady papieru arkuszowego…

W ramach Akademii Zawodu, dnia
13 listopada br.
uczniowie klas drugich technika cyfrowych procesów graficznych waz z nauczycielem Sylwią Abramczyk, wzięli udział w „Poligraficznych Konfrontacjach” organizowanych przez Stowarzyszenie Absolwentów Instytutu Poligrafii PW. Tematem spotkania było: „Wady papieru arkuszowego a błędy w procesie drukowania offsetowego. Reklamacje papieru.” Moderatorem był prof.nzw.dr.hab.inż. Stefan Jakucewicz, autor wielu książek dotyczących papieru. Spotkanie było podzielone na klika części po każdym wykładzie można było zadawać pytania do osób, które prowadzały wykłady. Uczniowie dowiedzieli się jak rozpoznawać rodzaje defektów drukarskich, jakie są wady transportowe papieru oraz jak wyglądają procedury reklamacyjne papieru.