Walentynkowy Konkurs Recytatorski …

W przeddzień święta św. Walentego – patrona epileptyków i zakochanych – odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski,
w którym zaprezentowano różne oblicza miłości. Wiersze poetów m.in. Jana Kochanowskiego, Adama Mickiewicza, Wisławy Szymborskiej, Edwarda Stachury, Stanisława Różewicza ukazały swoje piękno, bogactwo emocji i mądrość dzięki wrażliwości, odwadze i talentowi recytatorek. Występy z przejęciem podziwiała publiczność uczniowska, a oceniało jury w składzie: pani dyr. Władysława Frączek,
prof. Emilia Straburzyńska, prof. Aneta Frel i prof. Aleksandra Krawczyk
( przewodnicząca). Wszystkie uczestniczki konkursu nagrodzono brawami, walentynkowymi maskotkami i antologiami poezji. Jury konkursu wyróżniło ponadto słodkimi sercami te uczestniczki, których prezentacje szczególnie… przypadły do serca. Wyróżniono Aleksandrę Kasjaniuk za przejmującą interpretację „Pocałunków” Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, Paulinę Sosnowską za pełne wdzięku i ironii ukazanie „Miłości szczęśliwej” Szymborskiej, Krystynę Bochenek za brawurowe odegranie prowokacyjnych „Walentynek” Różewicza i Agnieszkę Szczepek za odważne przedstawienie własnego utworu poetyckiego.

Gratulacje i podziękowania!
Mamy nadzieję, że w następnym walentynkowym konkursie recytatorskim wezmą udział także PANOWIE!

[Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć]