Nasza Szkoła wzięła udział w „Deutsch Wagen Tour” …

W dniu 19.05.2015r. nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Programie promującym naukę języka niemieckiego „Deutsch Wagen Tour” organizowanym przez Instytut Goethego w Warszawie.
„Deutsch Wagen Tour” to kolorowy niemiecki z dostawą do ucznia. Zadaniem projektu jest motywowanie uczniów
i nauczycieli do nauki języka niemieckiego poprzez niekonwencjonalne metody: śmiech i zabawę. W warsztatach DWT uczestniczyły klasy 2tc3, 2tc1 oraz 1tc1. Uczniowie uczyli się ciekawych zwrotów
i słówek, np. jak sprawić komuś radość miłym komplementem, wyrażać informację
o dobrym lub gorszym samopoczuciu. Rozwiązywali quizy, poznawali pory roku, słuchali utworów niemieckojęzycznych oraz odgadywali kto jest ich wykonawcą. Wraz
z Panią Katarzyną Żurawska, lektorem DWT, udali się w „podróż” do Niemiec gdzie poznawali zabytki oraz zdobywali informacje na temat geografii, historii oraz kultury krajów niemieckojęzycznych. Klasy podzielone na drużyny wzięły udział
w zawodach, które polegały na umieszczeniu puzzli – województwami Polski i landami Niemiec na tablicy magnetycznej. Zwycięskie drużyny oraz zwycięzcy wielu konkursów zostali nagrodzeni upominkami: koszulkami z kolorowym nadrukiem DWT, długopisami z labiryntem wewnątrz, piłeczkami i zakładkami edukacyjnymi z nieregularnymi formami czasowników angielskich i niemieckich. Materiały edukacyjne ofiarowane szkole przez Panią lektor jak np. gry, podręczniki, plakaty i plansze wzbogacą pracownie językową i będą inspirowały uczniów do nauki języka niemieckiego. Warsztatom DWT towarzyszyły śmiech i dobry humor, które będą gościć odtąd na każdej lekcji języka niemieckiego…

[Zapraszamy do obejrzenia galerii]