WIRTUALNY SPACER ULICAMI POMPEJÓW

Wirtualna wystawa ”Pompeje. Życie w cieniu wulkanu”, która powstała w Neapolu, została uznana wydarzeniem kulturalnym roku w Wielkiej Brytanii.
01 października 2015 roku mogliśmy obejrzeć ją
w Warszawie. Uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Poligraficznych udali się w podróż do starożytności, by poznać sztukę i historię sprzed wybuchu Wezuwiusza. Dzięki najnowszym technologom efektom multisensorycznym, hologramom, mirażom i multiprojekcjom młodzież odbyła wirtualny spacer ulicami Pompejów, ubarwiony niezwykle ciekawą opowieścią przewodnika dzięki, której poznali zwyczaje mieszkańców.

Szczególne podziękowania należą się panu Maciejowi Turnowieckiemu za życzliwe przyjęcie uczniów naszej szkoły, a także nauczycielom: p. Reginie Kaźmierczak, p. Aleksandrze Krawczyk,
p. Agnieszce Kundzie, p. Annie Milczewskiej, p. Agacie Imbor, a także pani pedagog Tamarze Lang za zaangażowanie w organizację wyjścia oraz czuwanie nad bezpieczeństwem uczniów klas: I tr1, Itr2, Itc1, Itc2.

[Obejrzyj zdjęcia]