Nasze Sukcesy

Grupa teatralna Gryf

Grupa teatralna Gryf zdobyła wyróżnienie w przeglądzie teatralnym organizowanym w ramach Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów 2021/2022 za spektakl „Teatr pandemicznie. Poetyckie inspiracje.”


Film z udziałem uczniów naszej szkoły

W związku z 70-leciem MDK „Muranów” i MDK „Łazienkowska” oraz 15-leciem Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów (obchodzonym rok temu), przygotowywane zostało nagranie okolicznościowego filmu – występu dzieci i młodzieży – osób związanych z ŚFMT i MDK. 

Reżyserem i scenarzystą filmu jest Antoniusz Dietzius
(z MDK „Łazienkowska”). 

Do udziału w wydarzeniu zostali zaproszeni uczniowie naszej szkoły: Mateusz Michewicz z klasy 3tc3gAleksandra Jankowska z klasy 4tr2, którzy wspólnie zaprezentowali fragment tekstu Doroty Masłowskiej „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną”.


Wystawa fotografii i grafiki

W holu głównym naszej szkoły, obecnie jest wystawa fotografii i grafiki uczniów klasy 3trp. Możemy oglądać prace fotograficzne oraz graficzne:  Emilii Hoffman, Emilii Jagielskiej, Martyny Pawłowskiej oraz Pawła Weremiewicza.
Autorzy chcieli opowiedzieć o projektach, które prezentują. Poniżej ich wypowiedzi na temat prac.

 Obecnie skupiam się na robieniu zdjęć, jednak próbuję też moich sił w grafice komputerowej. Uwielbiam fotografie uliczną, skupioną na infrastrukturze i geometrii. Tak jak artystyczne autoportrety oraz rysunek na papierze jak i monitorze. Chciałabym kiedyś rysować tak jak Ayami Kojima, której twórczość mnie inspiruje. Zapraszam na moje oba konta na instagramie, @mirya027 – fotografia uliczna i rysunki, oraz @sysia027 – z autoportretami.

Martyna Pawłowska

Ostatnio coraz częściej spędzam czas na grach otome
i obecnie serce moje to The Arcana. To właśnie na postaciach z tej gry głownie testuje teraz nowy styl
i programy, których mogę użyć do rozwijania się. Oczywiście nie zamierzam zostawiać postaci anime i innych gier w tyle, niedługo zapewne znowu najdzie mnie chęć narysowania kogoś innego. Gdy patrzę na stare prace widzę moje błędy i za rok, dwa założę się, że i z tymi będzie tak samo, ale każdy rysunek coraz bardziej przybliża mnie do osiągniecia celu. Mam nadzieję, że następnym razem będzie tylko lepiej i zapraszam na mojego Instagrama @_hoffix gdzie staram się wrzucać każdy nowy rysunek.

 Emilia Hoffman

Fotografia, która mnie interesuje to fotografia podróżnicza. Fotografia i podróże to jedne z najważniejszych pasji w moim życiu. Zdjęcia na wystawie nawiązują do widoku z okna, są wykonane „na szybko” w czasie podróży. Ujęcia kadruje w krótkim czasie a potem łączę je ze sobą w tryptyk w taki sposób żeby pokazać klimat, emocje panujący w Trogirze w Chorwacji.”

Emilia Jagielska

Sukces w rankingu Perspektyw 2022

BRAWO MY!
Informujemy, że w tym roku również nasza Szkoła została doceniona w rankingu Perspektyw.

Kolejny rok z rzędu dostaliśmy Złotą Tarczę i tym samym tytuł Złotej Szkoły. Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu – WIELKIE DZIĘKI <3.

Wszyscy życzymy sobie dalszych osiągnięć i sukcesów.


Staromodne widowisko Pauliny Mścisz

Mam na imię Paulina i chodzę do klasy 3tc2p, moimi pracami przedstawiam swoiste STAROMODNE WIDOWISKO.


Wystawa „Autoportret oraz Interpretacja obrazu znanego malarza”

Zapraszamy do obejrzenia prac fotograficznych w holu głównym w szkole.

Temat wystawy: Autoportret oraz Interpretacja obrazu znanego malarza.

Autorami prac są:
Aleksandra Jankowska, Izabela Ślusarczyk, Magdalena Marcinkowska, Julia Gratkowska, Damian Józefowicz, Mateusz Pawłowski, Jakub Janus, Mateusz Karolak.


Prace Martyny Bartosiak


Zdjęcie Roku w kategorii „Młodzież”


WYSTAWA PRAC UCZNIÓW W SZKOLE

Zapraszamy do obejrzenia prac fotograficznych uczniów klasy 4tr2.

Na wystawie można obejrzeć prace: Aleksandry Jankowskiej, Magdaleny Wdowik, Klaudii Zega, Weroniki Kosińskiej oraz Damiana Józefowicza.

Temat prac to ARCHITEKTURA.
Wystawa znajduje się w holu głównym szkoły.


Agnieszka Durczyńska i jej twórczość

No hej,
Nazywam się Agnieszka Durczyńska i pochodzę z uniwersum zwanym i znanym jako 3tdr.

Z fotografią jako taką byłam zaprzyjaźniona już od najmłodszych lat, gdy na jeden z moich pierwszych wyjazdów dostałam tak zwany aparat jednorazowy (ciekawe czy jeszcze w ogóle coś takiego produkują..), miałam wtedy siedem lat.

W późniejszym czasie zaowocowało to tym, że dostałam na komunię swój własny aparat fotograficzny (co prawda nie chodzę już na religię, ale no cóż, chociaż raz w życiu wypadałoby się wbić w białą kieckę prawda?

Niestety nie nacieszyłam się nim zbyt długo, na kolejnym wyjeździe namiot przemókł razem z aparatem, a moje małe serduszko pękło na dwoje (ta druga część więc pewnie dalej gdzieś spoczywa przy zwłokach mego aparatu na jakimś wysypisku), co niestety doprowadziło do tego, że zdjęcia robiłam już bardzo sporadycznie.

Do czynnej fotografii wróciłam tak naprawdę dopiero w zeszłym roku, może odrobinę pod przymusem.., ale wróciłam.

Kategorią której poświęcam najwięcej uwagi jest architektura.

Moją inspiracją, czy raczej tym czego szukam w zdjęciach jest oczywiście światło, cień, perspektywa, ale przede wszystkim wszelkie wzory i schematy, małe obrazy i dzieła sztuki obok których codziennie przechodzimy i z których często nie zdajemy sobie nawet sprawy, że one istnieją i czekają, aż ktoś je utrwali.


Klaudia Buczek i jej twórczość

Cześć! Nazywam się Klaudia Buczek. Uczęszczam do technikum poligraficznego w Warszawie na kierunek organizacja reklamy. Jednym z przedmiotów zawodowych jest fotografia reklamowa – moje ulubione zajęcia. Fotografia interesuje się od najmłodszych lat. Od kiedy dostałam pierwszy telefon, który miał aparat chodziłam i szukałam inspiracji do uchwycenia na zdjęciu. Do dziś fotografia została ze mną. Chętnie uczęszczam na zajęcia, dużo się nauczyłam i dalej rozwijam swoje możliwości. Najbardziej uwielbiam fotografować architekturą starych budowli.
Chce wam pokazać kilka moich zdjęć!


Galeria prac fotograficznych Jakuba Barcińskiego

Kuba o sobie:

Siemanko, Nazywam się Jakub Barciński, fotografią interesuje się od hmm….. Około 2 lat lecz historia z fotografowaniem zaczyna się dużo wcześniej (pierwsza klasa gimnazjum).

Zaczęło to się tak, że kiedyś przy grillu kolega wpadł na genialny pomysł. Mieliśmy zacząć bawić się w carspotting (robienie zdjęć egzotycznych samochodów napotkanych na ulicy).

Na początku była to jakaś tragedia, zdjęcia były robione starym telefonem, fociliśmy wszystko co popadnie. Założyliśmy stronę na której umieszczaliśmy zrobione przez nas zdjęcia lecz nie przyjęła się xD

Po jakimś czasie stwierdziliśmy, że to nie ma sensu i tak zakończyliśmy przygodę z fotografowaniem. Lecz pewnego dnia znalazłem starą lustrzankę mojego ojca, która leżała dosyć długo na strychu, stwierdziłem, że może warto powrócić do tego co się kiedyś robiło. Znowu zacząłem robić zdjęcia samochodów na ulicy, tym razem nie były to pierwsze napotkane auta tylko rzadko spotykane fury. To wszystko ewoluowało, zaczęło mi się podobać, wydałem wszystkie swoje pierwsze zarobione pieniądze na lepszy model lustrzanki i tak się właśnie zaczęła moja przygoda.


Teatr Gryf z pierwszym sukcesem!!!

Z przyjemnością informujemy, że Teatr Gryf otrzymał wyróżnienie podczas IX Edycji Grochowskich Spotkań Teatralnych.

Zwycięska obsada:
1. Mateusz Michewicz 2tc3g
2. Marcel Kiliś 2tc1g
3. Łukasz Wiśniewski 2tc1g
4. Tomasz Pedersen 2tc1g
5. Agnieszka Kuska 2tc1g
6. Lidia Wiśniewska 2tc1g
7. Aleksander Kwietniak 2tc3g
8. Bartek Zdzichowski 2trp
9. Łucja Skibińska 2trp
10. Emilia Szablewska 2trp

Wszystkim aktorom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

Wsparcie merytoryczne i duchowe – Anna Leoniak.


Wystawa fotografii Damiana Jankowskiego


FOTO-GALERIA promująca prace uczennicy Karoliny Łasicy z klasy 3tdr


Sukces w rankingu Perspektyw

Jest nam niezmiernie miło, że w tym roku również nasza Szkoła została doceniona w rankingu Perspektyw. Kolejny rok z rzędu wychodzimy „z tarczą ;)”.

Na rok 2021 dostaliśmy Złotą Tarczę i tym samym tytuł Złotej Szkoły. W tym miejscu dziękujemy wszystkim, którzy ciężko pracowali na ten sukces. Począwszy od Dyrekcji, Grono Pedagogiczne aż po najważniejszych autorów tego sukcesu- naszych zdolnych Uczniów, którzy swoją tytaniczną pracą udowodnili, że Poligraf jest szkołą pełną pasji ale też merytorycznej wiedzy.

Wszyscy życzymy sobie dalszych sukcesów i utrzymania miejsca w tym zaszczytnym rankingu.


Galeria prac fotograficznych Karoliny Klekner


Projekt dyplomu

Zosia Ziebart z klasy 1tc1 wykonała dla Fundacji Roberta Korzeniowskiego projekt dyplomu, w ramach cyklu treningów dla dzieci w okresie ferii zimowych.

Gratulujemy i życzymy równie udanych przyszłych projektów.
Brawo Zosiu!


Prace graficzne Julii Olszewskiej


Autoportrety Aleksandry Jankowskiej


Prace graficzne Klaudii Zega

Zapraszamy do obejrzenia prac graficznych Klaudii Zega uczennicy klasy 3tr2, która w ostatnim czasie, przygotowała nowe prace.

Klaudia o nowym projekcie:
Cześć nazywam się Klaudia Zega i jestem z klasy 3tr2. Odkąd pamiętam fotografia towarzyszyła mi od dawna. Ale tak naprawę od jakiś 2-3 lat stało się to czymś więcej, zaczęłam się do tego bardziej przykładać i starałam się robić to najlepiej jak potrafię. Lubię fotografować wszystko ale tak naprawdę to na czym się bardziej skupiam to fotografowanie budynków, mostów i rożnych konstrukcji, które możemy spotkać np.: w portach nad morzem. Lubię oglądać wszelkiego rodzaju budowle i konstrukcje, których nie spotykamy na co dzień jest to dla mnie coś niezwykłego. Większość zdjęć, które zrobiłam są z portu z Gdańska.
Mam nadzieję że spodobają wam się moje prace.


Projekt „WARSAW FAMILIA” – Patryk Grzyb


16. EDYCJIA KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO NATIONAL GEOGRAPHIC

Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic Polska
odbył się już po raz 16.

Prace uczniów naszej szkoły m.in: Pawła Weremiewicza (2trp)
i Dawida Biszczana (4tr1) prezentowane są na stronie internetowej
NATIONAL GEOGRAPHIC POLSKA

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia prac.
Linki do prac uczniów: Paweł / Dawid.


Wyniki konkursu już wkrótce – ale sam udział i prezentacja prac na wystawie
na stronie organizatora to już duży sukces.
Gratulujemy!


W jury tegorocznego konkursu zasiadają:
Agnieszka Franus, Wiola Samborska, Paweł Młodkowski, Marek Arcimowicz, Iwona El Tanbouli.


Prace graficzne Emilii Hoffman

Zapraszamy do obejrzenia prac graficznych Emilii Hoffman uczennicy klasy 2trp, która w ostatnim czasie, przygotowała nowe prace.

Na początku roku szkolnego można było obejrzeć prace Emilii w szkole, na indywidualnej wystawie.

Emilia o nowym projekcie:
Moja poprzednia wystawa bardzo mnie zmotywowała i wciągnęła jeszcze bardziej w rysowanie. Zdecydowałam się też na zakup nowego tabletu graficznego!

Tematyką prac dalej są gry otome i anime, które są moją pasją już od długiego czasu. Tym razem w większości przypadków rysowałam Daniela, który jest moją własną wymyśloną postacią, którego rysowanie sprawia mi wiele przyjemności, szczególnie podczas robienia lineartu jego kręconych włosów.

Znalazłam też styl, którego na pewno nie chcę zmieniać przez następne parę miesięcy lub ewentualnie wprowadzać do niego drobne poprawki.   

Zapraszam na mój instagram: @_yurionice_ lub @hoffi_x Emilia


Wernisaż prac plastycznych Karola Gołaszewskiego


Wernisaż Aleksandry Jankowskiej

Zapraszamy do obejrzenia prac fotograficznych Aleksandry Jankowskiej z klasy 3tr2.

Prace Oli prezentowane były w holu głównym w naszej szkole
w dniu 08.10.2020 r.

„Cześć!  Mam na imię Ola i jestem z klasy 3tr2.

Jedną z moich pasji jest jazda na zloty starych samochodów. Interesuje się tym od niedawna. Tą pasję zaszczepił we mnie mój kolega Kuba Barciński, z którym jeżdżę na zloty jego Fiatem 126P.

Za pierwszym razem jak pojechałam na zlot, który odbywał się w fabryce FSO, to nie miałam pojęcia o samochodach. Aktualnie po kilkunastu zlotach, na których byłam wiem o wiele więcej. 

Na zloty przyjeżdżają ludzie z całej polski ze swoimi klasykami. Można poznać mnóstwo ciekawych osób i śmiesznych historii. Są tam ludzie pozytywnie nastawieni do życia, a co najważniejsze każdego kręci to samo. Wiele osób przyjeżdża tam
z aparatami. Ja jednak na zlot zabieram dobry humor i telefon, który zastępuje mi aparat fotograficzny. Każdy zlot ma inny charakter, jest w innym miejscu i z innymi ludźmi.

Moim marzeniem związanym z klasykami jest zarobić na Fiata 126P, odrestaurować go w ciekawy sposób i jeździć nim na zloty lub na wakacje z grupą znajomych i walizką na dachu.

A jak wygram w totolotka to kupię samochód marki:  Volkswagen T1 Bus.

Zachęcam każdego do wybrania się na taki zlot. To Prawdziwy wehikuł czasu z nutką nowoczesności i fantazją.”

Gratulacje dla Oli! 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wernisażu [tutaj]


Wernisaż Emilii Hoffman – fotorelacja


Wystawa fotografii w części administracyjnej szkoły

Na początku marca miała miejsce wystawa prac fotograficznych uczniów naszej szkoły, nagrodzonych i wyróżnionych w ubiegłorocznym Festiwalu Młodych Talentów.
Prace uczniów prezentowane były w teatrze Palladium w Warszawie. 
Autorami prac są: Katarzyna Górecka, Małgorzata Lipska, 
Magdalena Wdowik, Damian Józefowicz i Sebastian Wódka.
Obecnie wystawę można oglądać w holu administracyjnym w szkole.


Festiwal Poligrafa w czasie Dni Otwartych

Zapraszamy
do obejrzenia wystawy prac uczniowskich
w holu głównym w części administracyjnej i łączniku prowadzącym na warsztaty w szkolne zorganizowanej z okazji
Festiwalu Poligrafa.
Celem wystawy jest zaprezentowanie twórczej działalności uczniów, prezentacja prac o charakterze galerii, promocja i wspieranie uczniów zdolnych oraz uświadomienie potencjału naszych uczniów gościom odwiedzającym szkołę
w czasie Dni Otwartych.
Na wystawie możemy oglądać
m.in prace graficzne, fotografie, rysunkowe, malarskie. Prace uczniowie wykonywali na zajęciach
w szkole, m.in. w pracowni fotografii reklamowej, pracowni z tabletami graficznymi, grafiki komputerowej, wiele prac to również twórczość pozaszkolna.
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w wystawie oraz uczniom, którzy pomagali
w przygotowaniu wystawy (pomagali oprawić prace, przygotować ekspozycję, zbierali prace
od uczniów).

Dziękujemy za zaangażowanie – Agnieszka Dziedzic-Migdalska
i Katarzyna Kośmider


WYSTAWA FOTOGRAFII – ALEKSANDRA WNĘKFotorelacja z wernisażu Mateusz Szosta


Fotorelacja z wernisażu Pawła Weremiewicza