Wyniki konkursów

XXI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Darujmy światu pokój”

21 września 2022 r. w Międzynarodowym Dniu Pokoju 
w Oświęcimskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość wręczenia
 nagród w XXI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Darujmy światu pokój”.

Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

Nagrody zdobyli:

Maryna Bartosiak – 4tc1g

Rozalia Frąckiewicz – 4tc1p

Jakub Janus – 4tc1p

Aleksandra Ptaszyńska – 4tc1g

Wyróżnienia otrzymali:

Tomasz Kurek – 4tc1g

Szymon Makowski – 4trp

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

[Tutaj] prezentujemy skany dyplomów

Laureaci konkursu plastycznego – wyniki wewnątrzszkolnego konkursu

Fotorelacja z Gali Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu ,,ZWYKLI LUDZIE WIELKIMI BOHATERAMI”

Martyna Bartosiak z klasy 3tc1g zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie ,,ZWYKLI LUDZIE WIELKIMI BOHATERAMI”, który poświęcony był Janowi Kilińskiemu.  

Wyniki Konkursu Plastycznego „Światło”

Konkurs plastyczny „Światło” zorganizowany był z okazji 200. rocznicy urodzin Ignacego Łukasiewicza – polskiego farmaceuty i przedsiębiorcy, założyciela pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej, wynalazcy lampy naftowej, pioniera przemysłu naftowego w Europie, rewolucjonisty i działacza niepodległościowego.

Konkurs był zorganizowany przez Państwowe Ognisko Artystyczne „Nowolipki” i pod patronatem Narodowego Muzeum Techniki w Warszawie.

Skierowany był do uczniów warszawskich szkół w wieku od 6 do 20 lat. 

Z satysfakcją informujemy, że laureatką została Martyna Puźniecka z klasy 4tc2, a wyróżnienie otrzymał Wiktor Sochocki z klasy 1tc2.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wyniki X Warszawskiego Konkursu „Tak żyć, jak żyłem, warto było…”

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Nasze uczennice: Rozalia Frąckiewicz (3tc1p), Marcelina Śliwonik (4tc2), Natalia Gładkowska (4tc2), Natasza Kwiek (4tc2), i Anna Jasińska (4tc2) zostały laureatkami X Warszawskiego Konkursu „Tak żyć, jak żyłem, warto było…”

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”

Wiktoria Rużańska z klasy 4tc2 zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”.  

Wyniki XVII Praskiego Konkursu Patriotycznego im. gen. Jakuba Jasińskiego

Miło nam poinformować, że Małgorzata Leleń z klasy 3tc1g zajęła II miejsce w XVII Praskim Konkursie Patriotycznym im. gen. Jakuba Jasińskiego w kategorii śpiew. 

Wyniki Konkursu „Mazowsze, moja mała ojczyzna”

Paweł Weremiewicz z klasy 3trp zajął I miejsce w Konkursie Mazowsze, moja mała ojczyzna w kategorii spot reklamujący organizowanym przez Muzeum Niepodległości w Warszawie.  

Patronat honorowy nad XX edycją Konkursu Mazowsze, moja mała ojczyzna objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. 

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Historycznego „Śladami historii Polski – skąd nasz ród”

10 czerwca 2022 roku w Pałacu Staszica w Warszawie odbyła się uroczysta gala finałowa Międzynarodowego Konkursu „Śladami Historii Polski – Skąd Nasz Ród”.

Konkurs objęty był Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Natomiast organizatorem był Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego. Na konkurs wpłynęło 1930 prac z 26 krajów świata. Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły. 

Z satysfakcją informujemy, że: 
– w kategorii plakat:
1. I miejsce zajęła Anna Stułka z kl. 3tc2p.
2. Wyróżnienia otrzymały: Dominika Kamasa z kl. 4tc2, Anna Jasińska z kl. 4tc2, Natasza Kwiek z kl. 4tc2 oraz Rozalia Frąckiewicz z kl. 3tc1p.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Laureaci konkursu fotograficznego – ŚRÓDMIEJSKI FESTIWAL MŁODYCH TALENTÓW 2021/2022

Z radością  przekazujemy informację o wynikach konkursu fotograficznego Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów 2021/2022 zorganizowanego przez Urząd Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy oraz Młodzieżowy Dom Kultury im. Wł. Broniewskiego w Warszawie pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście.

W tył roku 26 uczniów z naszej szkoły przygotowało prace fotograficzne na temat Maski i twarze i zdecydowało się wziąć udział w konkursie.

Uczniowie, którzy zdobyli nagrody to:
Złota Wena – Justyna Kurek.
Złota Wena – Martyna Pawłowska.
Złota Wena – Paweł Pluciński.
Złota Wena – Marcin Szczupakowski.
Złota Wena – Magdalena Zielińska.
Srebrna Wena – Martyna Pekura.
Srebrna Wena – Gabriela Raźna.
Brązowa Wena – Jakub Grabowski.
Brązowa Wena – Julia Olszewska.
Brązowa Wena – Damian Stasiak.
Wyróżnienie -Kamila Franiewska.
Wyróżnienie – Emilia Gołasiewicz.
Wyróżnienie – Aleksandra Jankowska.
Wyróżnienie – Oliwia Kukuła.
Wyróżnienie – Sandra Wdowińska.

Gratulujemy wszystkim laureatom oraz uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Życzymy dalszych fotograficznych sukcesów!

VIII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”

W dniach 5–7 kwietnia odbył się finał VIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”.

Wielka Gala Finałowa odbyła się w Rudzie Śląskiej. Nasz finalista Jakub Grabowski z klasy 3tr1g zwiedził Katowice i zjechał 340 m pod ziemię do kopalni Guido.

Jakub Grabowski będzie reprezentantem Zespołu Szkół Poligraficznych podczas wyjazdu finałowego do Niemiec do Miejsca Pamięci i Przestrogi Ravensbruck.

VI Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego

15 marca 2022 r. odbył się finał VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 700 uczniów z 42 szkół z 13 województw z całej Polski. 18 uczniów z 10 szkół zapewniło sobie miejsce na liście studentów na kierunku Papiernictwo i Poligrafia w Politechnice Warszawskiej.

Niezmiernie miło nam poinformować, że wyłoniono 2 laureatów Konkursu i są nimi uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Wnęk z klasy 4tc1 oraz Bartosz Zwierzchowski z klasy 3tcdg!!! Ponadto,  status wyróżnionego finalisty uzyskała również Aniela Kirszling z klasy 3tc1g!

Laureatom i finalistce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

VIII edycja ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück„

Jakub Grabowski z klasy 3tr1g – w finale VIII edycji ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück„.

Gala Finałowa konkursu zaplanowana jest 6 kwietnia 2022 r. w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej. Finaliści wraz z opiekunami zostaną zaproszeni do Katowic w dniach 5-7 kwietnia 2022 r.

Nagrodą główną w konkursie dla wszystkich finalistów i ich opiekunów będzie wyjazd i odwiedzenie Miejsca Pamięci i Przestrogi Ravensbrück w Niemczech w dniach 22-25 kwietnia 2022 r.

Naszą szkołę reprezentowała również Aleksandra Zielińska z klasy 3tr1g.

Serdecznie gratulujemy Kubie oraz Oli i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs „112 – ten numer ratuje życie”

7 marca odbył się finał konkursu na film „112 – ten numer ratuje życie”, którego organizatorem było Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Z ogromna przyjemnością informujemy, że zajęliśmy 1 miejsce.

Zespół Szkół Poligraficznych reprezentowały uczennice z klasy 3tr1g: Wiktoria Kowalska, Justyna Kurek i Aleksandra Zielińska.

Serdecznie gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów.

„Norwidowskie impresje filmowe”

Wiktoria Kowalska z klasy 3tr1g zdobyła wyróżnienie w konkursie na etiudę filmową o Cyprianie Kamilu Norwidzie – Norwidowskie Impresje Filmowe organizowanym przez Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Mazowiecki konkurs recytatorski „Klucz do pamięci. Poezja Krzysztofa Kamila Baczyńskiego”

6 grudnia 2021 roku zakończył się mazowiecki konkurs recytatorski „Klucz do pamięci. Poezja Krzysztofa Kamila Baczyńskiego” zorganizowany w setną rocznicę urodzin poety przez Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie

Konkurs recytatorski adresowany był do uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej i uczniów szkół ponadpodstawowych z woj. mazowieckiego. Do konkursu zgłosiło się 51 osób z 27 szkół z Warszawy i Mazowsza. Projekt końcowy, czyli film z recytacją wybranego wiersza K. K. Baczyńskiego, nadesłały 34 osoby.

Modlitwa, Niebo złote ci otworzę, Ciemna miłość, Pragnienia, Jesteś o tyle spojrzeń ode mnie, Z głową na karabinie, Elegia o chłopcu polskim, Do matki, Bajka, Ballada o trzech królach, Z szopką, Kołysanka… te i wiele innych utworów wybierali uczestnicy konkursu spośród bogatej i różnorodnej twórczości K. K. Baczyńskiego. Jury oceniało m.in. dobór repertuaru, interpretację, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny prezentowanych wystąpień.

Po przesłuchaniu nagrań wszystkich uczestników oceniający zdecydowali o wyłonieniu trzech najlepszych recytatorów konkursu:

I miejsce – Aleksandra Zielińska z klasy 3tr1g – Zespół Szkół Poligraficznych im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Technikum Poligraficzne w Warszawie

Gratulujemy! Zwycięzcy otrzymują nagrody rzeczowe.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 17 grudnia 2021 r., w Centrum Edukacyjnym IPN Przystanek Historia, ul. Marszałkowska 21/25 w Warszawie, w godz. 11-13.30.

UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA NAGRÓD W KONKURSACH: LITERACKIM I RECYTATORSKIM ŚFMT 2021/2022

Konkurs „W trosce o czyste powietrze” – rozstrzygnięty

Konkurs na plakat „W trosce o czyste powietrze”, realizowany w ramach kampanii Wojewody Mazowieckiego „Czyste mazowieckie 2021” został rozstrzygnięty. Do konkursu zostało zgłoszonych 300 prac. Komisja konkursowa, pod przewodnictwem Konstantego Radziwiłła, Wojewody Mazowieckiego wybrała 9 najlepszych plakatów, które zostaną zaprezentowane mieszkańcom Warszawy w formie wystawy w arkadach budynku Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie (MUW) przy placu Bankowym 3/5 oraz na stronie internetowej MUW i w mediach społecznościowych.

Laureatką konkursu została Katarzyna Godzka z klasy 3tcdg.

Kasi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ogólnopolski konkurs „Niepodległa”

Amelia Sieradz z klasy 3tr1g zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Niepodległa” organizowanym przez Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Patronat honorowy nad XVIII edycją konkursu „NIEPODLEGŁA” objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Konkurs Recytatorski Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów 2021/2022

5 listopada odbył się Konkurs Recytatorski Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów 2021/2022.

Naszą szkołę reprezentowali:
– Aleksandra Jankowska z klasy 4tr2 – wyróżnienie.
– Wiktoria Wójcik z klasy 2tc1.
– Jakub Grabowski z klasy 3tr1g – 2 miejsce i Srebrna Wena.
– Mateusz Michewicz z klasy 3tc3g.

Gratulujemy i życzymy samych sukcesów.

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „Norwid wizjoner”

Wyniki konkursu recytatorskiego i literackiego

29 października w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze odbył się uroczysty finał konkursów zorganizowanych w ramach realizacji projektu „ROK 2021 ROKIEM CYPRIANA KAMILA NORWIDA NA MAZOWSZU” realizowanego przez Muzeum Romantyzmu w Opinogórze przy współudziale Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Alicja Matuszak z klasy 3tr2g – Laureatka konkursu literackiego.

Mateusz Michewicz z klasy 3tc3g – Finalista konkursu recytatorskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Fotorelacja z rozdania dyplomów i nagród uczniom – konkursy fotograficzne

13.10.21 r. po uroczystości ślubowania uczniów klas pierwszych z udziałem pocztu sztandarowego Dyrektor Szkoły wręczyła dyplomy i nagrody laureatom i uczniom wyróżnionym, którzy brali udział w ogólnopolskich konkursach fotograficznych tj.: konkurs graficzny pt.  „Spotkajmy się w mieście” organizowany w ramach programu Kształtowanie Przestrzeni,  konkurs fotograficzny organizowany przez Urząd Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy Młodzieżowy Dom Kultury im. Wł. Broniewskiego w ramach Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów oraz  wewnątrzszkolny konkurs graficzny z okazji 75 Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego.

Uczniowie, którzy otrzymali dyplomy i nagrody:
1.  Konkurs pt. „Spotkajmy się w mieście”: Emilia Jagielska, Jagoda Malon, Wiktoria Mikiciuk, Damian Józefowicz, Klaudia Zega, Szymon Makowski. Na konkurs wpłynęła rekordowa jak dotąd ilość prac 142, łącznie w konkursie wzięło udział 290 Uczestników. Zadanie konkursowe: „Przedstaw swój pomysł na idealne miejsce spotkań, dla ciebie i twoich przyjaciół. Pokarz jak powinna wyglądać wasza wymarzona przestrzeń. Link konkursowy: 
https://liblink.pl/x4NzePFb7C
2. Magdalena Wdowik  z kl. 4tr2 zdobyła dyplom i nagrodę za zajęcie I miejsca w konkursie – praca graficzna. Nagroda rzeczowa to – dysk zewnętrzny.
3. Konkurs fotograficzny organizowany przez Urząd Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy Młodzieżowy Dom Kultury im. Wł. Broniewskiego w ramach Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów – edycja XIII i XIV Laureaci konkursu fotograficznego Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów edycja XIII:
Złota Wena – Jakub Adamkowski uczeń klasy 4tc3.

Srebrna Wena – Magdalena Wdowik (4tr2) i Paweł Weremiewicz (3trp).

Brązowa Wena – Dawid Biszczan (absolwent szkoły), Katarzyna Górecka, Karolina Klekner oraz Martyna Pawłowska (3trp).

Wyróżnienie otrzymali: Igor Wasilewski (4tc1),  Weronika Pięta (4tr2), Karolina Sobótka (4tr2) oraz Patrycja Suchenek (4tc3).

Laureaci konkursu fotograficznego Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów XIV:
Złota Wena: Michał Ludwiniak, Izabela Ślusarczyk, Klaudia Zega.

Srebrna Wena: Agnieszka Durczyńska,
Damian Józefowicz, Magdalena Wdowik.

Brązowa Wena: Michał Chowaniec, Emilia Jagielska, Aleksandra Jankowkska.

Wyróżnienia: Karol Gołaszewski, Weronika Kuchta.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim laureatom, uczniom wyróżnionym. Życzymy dalszych sukcesów! A wszystkich pozostałych zapraszamy do obejrzenia fotorelacji [tutaj]

Konkurs Recytatorski Poezji C. K. Norwida

Mateusz Michewicz w finale mazowieckiego Konkursu Recytatorskiego Poezji C. K. Norwida zorganizowanego w ramach realizacji projektu „ROK 2021 ROKIEM CYPRIANA KAMILA NORWIDA NA MAZOWSZU”.

8 października w Muzeum Niepodległości odbyły się eliminacje do finału konkursu recytatorskiego poezji C .K. Norwida. Naszą szkołę reprezentowali:
1. Alicja Kaja z 3tc3g.
2. Aleksandra Jankowska z 4tr2.
3. Mateusz Michewicz z 3tc3g.
4. Jakub Grabowski z 3tr1g.

Spośród 31 recytujących do finałowej ósemki przeszedł Mateusz Michewicz z utworem „Rozebrana ballada”. Specjalne wyróżnienie otrzymała Pani Anna Leoniak za oryginalny dobór repertuaru i przygotowani najliczniejszej grupy recytujących.

Finał konkursu odbędzie 29 października w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

Wszystkim Uczestnikom gratulujemy a za Mateusza trzymamy kciuki!

Wyniki konkursu: „Złote Indeksy Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie”

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Agata Laskowska, uczennica klasy 4tdr została laureatką I edycji Konkursu o Złote Indeksy Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.

Zadaniem wszystkich osób biorących udział w konkursie było napisanie eseju na temat: „Pandemia – szanse i wyzwania”.

Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbędzie się podczas Inauguracji Roku Akademickiego 2021/2022 w Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.

Agacie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

V Ogólnopolski Konkurs Poligraficzny

Bardzo miło nam poinformować, iż w V Ogólnopolskim Konkursie Poligraficznym dla uczniów szkół średnich uczniowie Zespołu Szkół Poligraficznych po raz kolejny zostali nagrodzeni!

W finale konkursu znalazły się trzy uczennice: Jagoda Matoga (3tc1), Jagoda Spieszko (3tc1) oraz Weronika Zdzichowska (4tc1). Zostały one wyróżnione i uzyskały uprawnienia do przyjęcia na studia na kierunku Papiernictwo i Poligrafia realizowanym na Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej poza normalną procedurą konkursową.

Serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników.

Konkurs na plakat OG

Uczennica klasy 3tc2 Anna Jasińska wygrała konkurs na plakat XLVIII Olimpiady Geograficznej.

Plakat będzie zdobił stronę internetową Olimpiady Geograficznej, zostanie rozpowszechniony wśród szkół oraz uświetni zawody okręgowe.

Annie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wyniki konkursu „Człowiek w ruchu”

Wyniki konkursu fotograficznego

Uczniowie naszej szkoły zdobyli wszystkie Weny i wyróżnienia w konkursie fotograficznym organizowanym przez Śródmiejski Festiwal Młodych Talentów.

W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Złota Wena
Michał Ludwiniak – Zespół Szkół Poligraficznych im. marsz. J. Piłsudskiego.
Izabela Ślusarczyk – Zespół Szkół Poligraficznych im. marsz. J. Piłsudskiego.
Klaudia Zega – Zespół Szkół Poligraficznych im. marsz. J. Piłsudskiego.

Srebrna Wena
Agnieszka Durczyńska – Zespół Szkół Poligraficznych im. marsz. J. Piłsudskiego.
Damian Józefowicz – Zespół Szkół Poligraficznych im. marsz. J. Piłsudskiego.
Magdalena Wdowik – Zespół Szkół Poligraficznych im. marsz. J. Piłsudskiego.

Brązowa Wena
Michał Chowaniec – Zespół Szkół Poligraficznych im. marsz. J. Piłsudskiego.
Emilia Jagielska – Zespół Szkół Poligraficznych im. marsz. J. Piłsudskiego.
Aleksandra Jankowkska – Zespół Szkół Poligraficznych im. marsz. J. Piłsudskiego.

Wyróżnienia
Karol Gołaszewski – Zespół Szkół Poligraficznych im. marsz. J. Piłsudskiego.
Weronika Kuchta – Zespół Szkół Poligraficznych im. marsz. J. Piłsudskiego.

27 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w tegorocznym konkursie fotograficznym. Organizatorzy przekazali informację, że tegoroczni uczestnicy pomimo niełatwego roku podjęli wyzwanie i przygotowali swoje prezentacje na wysokim poziomie.

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczniom, którzy przygotowali projekty fotograficzne i przesłali na konkurs!

Emilia Jagielska

Szeroki Kadr

Wyniki szkolnego konkursu chemicznego

W szkolnym konkursie CHEMIA WOKÓŁ NAS
zwyciężyła praca pn. Własności witaminy C – opracowana przez Dorotę Żendzian – uczennicę klasy 2tc1p.
Na wyróżnienie zasłużyła także praca graficzna pn.
Moje środowisko – którą stworzyli uczniowie klasy 2trp – Mikołaj Domański i Jędrzej Oleksów.

WYNIKI IX WARSZAWSKIEGO KONKURSU „TAK ŻYĆ, JAK ŻYŁEM, WARTO BYŁO…”

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Nasi uczniowie: Bartosz Konopka (3tc3), Łukasz Rondoś (2tc1g), Magdalena Cygan (3tc3) i Matylda Gumularz (3tc1) zostali laureatami IX Warszawskiego Konkursu „Tak żyć, jak żyłem, warto było…”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu ,,Zamki i pałace w Polsce”

Ogólnopolski konkurs Zamki i pałace w Polsce pod patronatem Starosty Będzińskiego Pana Sebastiana Szaleńca cieszył się ogromnym zainteresowaniem, napłynęło 825 prac z całej Polski.

Komisja konkursowa w składzie: Agnieszka Pruszowska-Mikołajczyk (artysta plastyk), Karol Wiącek (artysta plastyk) i Dariusz Kostecki (artysta plastyk) przyznała Naszej uczennicy Gabrieli Pyrzanowskiej z klasy 3tc2 wyróżnienie w konkursie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wyniki VIII Międzynarodowego Konkursu Historycznego o Żołnierzach Wyklętych

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Bartosz Konopka z klasy 3tc3 zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Historycznym o Żołnierzach Wyklętych organizowanym przez Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wyniki konkursu plastycznego „Żonkile pamięci” 2021

Ogólnopolski Konkurs Literacki

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Adrianna Radomska z klasy 2trp zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „ Czym są dla mnie wolne media? Jak je chronić?”

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

WYNIKI KONKURSU TEATRALNEGO

Mamy przyjemność ogłosić WYNIKI KONKURSU TEATRALNEGO ORGANIZOWANEGO W RAMACH ŚRÓDMIEJSKIEGO FESTIWALU MŁODYCH TALENTÓW 2020/2021 „UWIERZ W SIEBIE I POKAŻ, CO POTRAFISZ”.

„Brązowa Wena” grupa teatralna „Gryf” z Zespołu Szkół Poligraficznych im. Józefa Piłsudskiego za spektakl „The Noir Crime”.

Wyróżnienie dla Mateusza Michewicza z Zespołu Szkół Poligraficznych im. Józefa Piłsudskiego za monodram „Przesłanie Pana Cogito”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wyniki konkursu fotograficznego „Zima w obiektywie”

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 2tr1g Jakub Grabowski zajął II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück” – na etapie półfinałowym województwa mazowieckiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Do konkursu Jakuba przygotowywała Pani Anna Leoniak.

I wojewódzki konkurs fotograficzno-literacki – wyniki

Wyniki konkursu z języka angielskiego

Pani Katarzyna Bouzayani,

Informuje, że w konkursie z języka angielskiego
na recenzję powieści Agathy Christie.

Zwycięzcami konkursu zostali:

 • Magdalena Cygan klasa 3tc3.
 • Bartosz Konopka klasa 3tc3 (ex aequo I miejsce).

  Zwycięzcom gratulujemy!!!

Konkurs „Polskie serce pękło. Katyń 1940”

Klaudia Zega, uczennica klasy 3tr2 zdobyła wyróżnienie w konkursie Polskie serce pękło. Katyń 1940 w kategorii praca plastyczna (projekt plakatu na temat związany ze Zbrodnią Katyńską).

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, pomysłodawca konkursu, podczas uroczystej gali finałowej wręczyła uczestnikom nagrody.
Zwycięzcom konkursu gratulowali także członkowie komitetu honorowego konkursu:
– ministrowie spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński, obrony narodowej Mariusz Błaszczak oraz edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Relację z gali wyemitowała Telewizja Polska w Programie 1.

II edycja konkursu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Na konkurs wpłynęło ok. 4000 prac tj. pięciokrotnie więcej niż w edycji ubiegłorocznej.

W skład Komitetu Honorowego konkursu weszli: prezydent Andrzej Duda (przewodniczący), marszałek Sejmu Elżbieta Witek, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński, minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek, prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek. Przewodniczącym komisji konkursowej był prof. Tadeusz Wolsza.

Organizatorem konkursu była Kancelaria Sejmu, współorganizatorem Fundacja im. Janusza Kurtyki.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Telewizja Polska oraz Polskie Radio. Mecenasem był PZU, a darczyńcą PKN Orlen.

Serdecznie gratulujemy Klaudii i życzymy dalszych sukcesów.

Wszystkie zdjęcia z fotorelacji wykonał fot. MON / Leszek Chemperek.

Wyniki konkursu fotograficznego „Świat śniegu i lodu”

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 1tr1 Żaneta Łukjanowicz otrzymała nagrodę publiczności w konkursie fotograficznym „Świat śniegu i lodu”.

Gratulujemy Żanecie i życzymy dalszych fotograficznych sukcesów!

fot. Żaneta Łukjanowicz

I Wojewódzki Konkurs Fotograficzno-Literacki „Łap Chwilę – Z perspektywy przechodnia”

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Martyna Brzezińska z klasy 2trp, Matylda Zielińska z klasy 2trp i Łukasz Rondoś z klasy 2tc1g znaleźli się w gronie laureatów I Wojewódzkiego Konkursu Fotograficzno-Literackiego „Łap Chwilę- Z perspektywy przechodnia” w kategorii literackiej.

Informacja o zdobytych miejscach zostanie ogłoszona na Gali online 16 kwietnia 2021 o godzinie 14.00.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wsparcie merytoryczne i duchowe – Pani Anna Leoniak.

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym

Agata Laskowska – uczennic klasy 3tdr otrzymała wyróżnienie w konkursie„13 Edycja Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny Portret 2020/2021” za wykonanie zdjęć portretowych.

Organizatorem konkursu i fundatorem nagród jest firma Cool Pics.

Ma Pani potencjał – warto o to zadbać, dla siebie, dla własnego samopoczucia i rozwoju. Jury postanowiło Panią wyróżnić oraz docenić talent i dotychczasową pracę – sporo jej Pani włożyła. Sądzimy, że Pani umiejętności i świadomość pozwolą Pani z naszej szkoły wziąć sporo dla siebie. Rozwinąć się oraz przeżyć ciekawą przygodę w naszym towarzystwie.
~Organizator

Nagroda to otrzymanie zniżki na udział w 1 semestrze Szkoły Fotografii Online organizowanym przez szkołę artystyczną Fotografika: fotografika.edu.pl

Serdecznie gratulujemy Agacie i życzymy dalszych sukcesów fotograficznych!

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym

I Wojewódzki Konkurs Fotograficzno-Literacki „Łap Chwilę – Z perspektywy przechodnia”

FINALISTKA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU KALIGRAFICZNEGO

Z przyjemnością informujemy, że uczennica  kl. 2 tc2g, Katarzyna Grodzka, zakwalifikowała się do finału Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego.

Szkolnym koordynatorem konkursu jest p. Aleksandra Krawczyk.

Autorce pracy konkursowej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „TĘCZA”

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 3tc1 Jagoda Matoga otrzymała dyplom za wykonanie znakomitej pracy w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Tęcza.

Jagodzie życzymy dalszych sukcesów!

Międzyszkolny Konkurs Czytelniczo-Literacki: „Oblicza… polska literatura współczesna – oblicza rzeczywistości…”

Z przyjemnością informujemy, że Agnieszka Durczyńska z klasy 3tdr została finalistką Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczo-Literackiego: Oblicza…polska literatura współczesna – oblicza rzeczywistości…, którego organizatorem było LXXXI LO im. A. Fredry w Warszawie.

Agnieszka przygotowała pracę konkursową: O bagażu naszych genów, na podstawie powieści Magdaleny Tulli, dzięki której znalazła się w ścisłym gronie finalistów.

Autorce pracy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich.

Szczególne podziękowania składamy Pani Annie Leoniak za motywację do twórczej pracy i duchowe wsparcie Agnieszki.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „KRĄG”

Z przyjemnością prezentujemy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „KRĄG”.

Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Grodzisku Mazowieckim. Konkurs przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Wyniki konkursu w kategorii praca indywidualna:

II miejsce – Anna Jasińska (klasa 3tc2).
Bardzo dobry wynik – Grzegorz Krupa (klasa 4tc1).

Annie i Grzegorzowi życzymy dalszych sukcesów!
Szczególne podziękowania składamy także Pani Beacie Abramczyk za merytoryczne przygotowanie uczniów do konkursu. Gratulujemy!

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU GRAFIKI KOMPUTEROWEJ „CUD NAD WISŁĄ”

Miło nam poinformować, że w Ogólnopolskim Konkursie Grafiki Komputerowej Cud nad Wisłą uczennice z klasy 3tc2 Anna Jasińska i Martyna Puźniecka zdobyły odpowiednio I i III miejsce.

Opiekunką konkursu była P. Beata Abramczyk.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

VI Warszawski Konkurs Piosenki Niepodległościowej „Raduje się serce…”

Miło nam poinformować, że w VI Warszawskim Konkursie Piosenki Niepodległościowej Raduje się serce… uczennice: Aniela Kirszling (klasa 2tc1g) i Marta Ostrowska (klasa 1tr2) zajęły ex aequo drugie miejsce.

Opiekunką konkursu była P. Beata Abramczyk.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs historyczno-marynistyczny „ARMADA 2020”

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 3tc2 Anna Jasińska została laureatką w ogólnopolskim konkursie historyczno-marynistycznym ARMADA 2020.

Opiekunką Anny była P. Beata Abramczyk.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wyniki konkursu na stylizację świąteczną

Samorząd Uczniowski nie śpi nawet w święta!
Potajemnie, między pierogami z grzybami a kapustą z grzybami (i grzybami w cieście, best thing ever) przeanalizowaliśmy przesłane zdjęcia Waszych świątecznych stylizacji. Oto wyniki!

Klara Budek (1tc2) swoim cosplayem choinki wygrała w kategorii kreatywność!
Kamil Święcicki i Patrycja Piórkowska (3tr2) zdobili pierwsze miejsce w kategorii wykonanie. I know, right?
Gosia Lipska (4tr2) i jej flawless Christmas makeup zdobiły pierwsze miejsce w estetyczności! Slay, girl!

Razem ze świątecznymi zwycięzcami i całym Samorządem Uczniowskim życzymy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom wesołych świąt, szczęśliwego nowego roku i odpoczynku na zapas w czasie ferii!

Opiekun SU,
Luiza Kubalska

Wyniki konkursu dla uczniów na projekt – teczka szkolna

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu – teczka szkolna.
Nauczyciele naszej szkoły mieli możliwość zapoznać się z nadesłanymi pracami oraz oddać swój głos.

Dzięki zebranym głosom zostali wyłonieni zwycięzcy naszego szkolnego konkursu:

 • I miejsce zajął Jakub Pilarczyk z klasy 2tc3g.
 • II miejsce zajęła uczennica Wiktoria Kalista z klasy 4tc2.
 • III miejsce zajęła Natalia Wielgolaska z klasy 2tc2p..

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za trud włożony w przygotowanie prac oraz dużą pomysłowość.

Nauczycielom dziękujemy za wszystkie oddane głosy i czynny udział w naszym wspólnym szkolnym projekcie.

Autorom nagrodzonych prac serdecznie gratulujemy!

Konkurs „NIEPODLEGŁA 2020”

Z przyjemnością prezentujemy wyniki konkursu literacko-historycznego „Niepodległa 2020”.
Konkurs został zorganizowany przez Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Wyniki konkursu w kategorii praca multimedialna:

II miejsce – Amelia Sieradz (klasa 2tr1g).
Wyróżnienie – Martyna Bojanowska (klasa 2tr1g).

Amelii i Martynie życzymy dalszych sukcesów!
Szczególne podziękowania składamy także Pani Annie Leoniak za bardzo dobre przygotowanie uczennic do konkursu. Gratulujemy!

Wyniki Konkursu Literackiego

Sukces za sukcesem!!!

W naszej szkole mamy kolejnych laureatów konkursu literackiego – Śródmiejski Festiwal Młodych Talentów:

 • Kacper Zabłudowski (kl. 2tc1g) – Srebrna Wena
 • Alicja Kaja (kl. 2tc3g) – wyróżnienie w konkursie
 • Kacper Spenner (kl. 1tr2) – wyróżnienie w konkursie

Wszystkim, łącznie z opiekunem, Panią Anną Leoniak, serdecznie gratulujemy!!!

Mamy to!

Zwycięzcy i wyróżnieni w konkursie recytatorskim organizowanym w ramach Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów 2020/2021 „Uwierz w siebie  i pokaż, co potrafisz”:

 • Brązowa Wena – Jakub Grabowski klasa 2tr1g
 • Wyróżnienia – Mateusz Michewicz klasa 2tc3g, Alicja Kaja klasa 2tc3g i Aleksandra Jankowska klasa 3tr2,

przygotowywani przez Panią Annę Leoniak w ramach Koła Teatralnego Gryf.

Wyniki konkursu z gramatyki języka angielskiego

Pani Katarzyna Bouzayani, organizator szkolnego konkursu z gramatyki języka angielskiego, informuje, że w wyżej wymienionym konkursie:

 • I miejsce zajął Jakub Jaroszuk z klasy 1tc1  (68/81pkt)
 • II miejsce zajęła Julia Rybakowska z klasy 2tc1g  (63/81pkt)
 • III miejsce zajęła Natalia Kacprzak z klasy 2tc3g (57/81pkt)

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

Sukces ucznia klasy 2trp – konkurs fotograficzny

Sukces Naszej Uczennicy

Sukces Patryka Grzyba – laureata konkursu fotograficznego Media Expert

Patryk Grzyb – uczeń klasy 3tr1 wygrał konkurs, zorganizowany przez Media Expert. Polegał on na wykonaniu zdjęcia lub grafiki, pokazującego
w kreatywny sposób posiadany sprzęt MSI. Praca wykonana przez Patryka została doceniona i zajęła 
I miejsce w konkursie. Media Expert – brał pod uwagę oceniając pracę przede wszystkim ciekawe zdjęcie dowolnego produktu MSI oraz najbardziej kreatywne rozwiązanie.
Serdecznie gratulujemy Patrykowi i życzymy dalszych sukcesów!

IV Ogólnopolski Konkurs Poligraficzny dla uczniów szkół średnich

Zgodnie z decyzją Prorektora ds. Studenckich PW,
Dziekana Wydziału IP oraz Kierownika Zakładu Technologii Poligraficznych, podjętą w odniesieniu do pisma Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

z dnia 14 kwietnia 2020 r., wszystkie osoby zakwalifikowane do III etapu IV Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich uzyskują status wyróżnionego finalisty, a tym samym uprawnienia
do przyjęcia na studia realizowane na kierunku Papiernictwo
i Poligrafia na Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej, poza normalną procedurą konkursową. Uprawnienia te obowiązują w roku uzyskania świadectwa dojrzałości
i będą realizowane od roku akademickiego 2020/2021.

Z naszej szkoły uprawnienia te uzyskali następujący uczniowie:
– Ada Bednarczyk – kl. 3tc1,
– Mikołaj Błoch – kl. 4tc1,
– Martyna Chołody – kl. 4tc1,
– Akram Domrani – kl. 4tc1,
– Zuzanna Jabłońska – kl. 4tc1,
– Aleksandra Kozak – kl. 4tc1,
– Grzegorz Krupa – kl. 3tc1,
– Anna Olborska – kl. 4tc1,
– Jakub Piórkowski – kl. 4tc1,
– Wiktoria Półtorak – kl. 4tc1,
– Hubert Siemiński – kl. 3tc1,
– Mariusz Sitnik – kl. 4tc1,
– Aleksander Sobczuk – kl. 2tc1,
– Julia Śmigrodzka – kl. 4tc1,
– Daria Wagner – kl. 3tc1,
– Julia Warda – kl. 3tc1,
– Łukasz Wiosna – kl. 4tc1,
– Aleksandra Wróbel – kl. 3tc1,
– Irmina Zawrot – kl. 4tc1,
– Przemysław Zieliński – kl. 4tc1.

Gratulujemy uzyskanych wyników w IV edycji Konkursu i życzymy dużo zdrowia w tym trudnym czasie, a tegorocznym maturzystom życzymy powodzenia w egzaminach maturalnych!

Opiekunem młodzieży była Pani Wanda Nowak.

Laureaci konkursu fotograficznego Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów 2019/2020

Gratulacje dla Pauliny Domurat z klasy 2tr1

Serdecznie gratuluję Paulinie Domurat uczennicy klasy 2tr1
za zajęcie III miejsca w ogólnopolskim konkursie na stworzenie plakatu promującego XLVII OLIMPIADĘ GEOGRAFICZNĄ. 
Plakat Pauliny będzie zamieszczony na stronie stronie internetowej Olimpiady Geograficznej. Zostanie także zaprezentowany
na zawodach okręgowych i finałach Olimpiady Geograficznej
na arenie międzynarodowej.
Organizatorem konkursu był Komitet Główny Olimpiady Geograficznej.
Jeszcze raz serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Jakub Diakowicz
nauczyciel geografii 

Gratulacje dla Magdy Garczyńskiej z klasy 1tr1g

Bardzo dziękuję Uczniom, którzy wzięli udział w kolejnej edycji
konkursu GALILEO z biologii, organizowanej
przez Centrum Edukacji Szkolnej, który odbył się
w dniu 06 marca br.
Jednocześnie serdecznie gratuluję Magdzie Garczyńskiej,
uczennicy klasy 1tr1g, która otrzymała dyplom wyróżnienia
i tym samym znalazła się wśród najlepszych uczniów klas pierwszych technikum po gimnazjum w skali ogólnopolskiej.

Beata Kołucka
nauczyciel biologii

Gratulacje dla Madzi Garczyńskiej i Ani Rudnickiej

Bardzo dziękuję Uczniom, którzy wzięli udział w sesji zimowej olimpiady biologicznej, zorganizowanej przez OLIMPUS, która odbyła w dniu 08 stycznia br.
Jednocześnie serdecznie gratuluję Uczennicom:

 • Magdzie Garczyńskiej z klasy 1tr1g
 • Annie Rudnickiej z klasy 1tc1g

uzyskania najlepszych wyników i znalezienia się wśród
najlepszych uczniów klas pierwszych technikum po gimnazjum
w skali ogólnopolskiej.

Beata Kołucka
nauczyciel biologii

Gratulacje dla Wiktorii

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny Olimpus

W Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym OLIMPUS dyplom laureata uzyskały uczennice Technikum Poligraficznego:

 1. Martyna Bartosiak kl. 1tc1g
 2. Julia Rybakowska kl. 1tc1g
 3. Daria Marczak kl. 1tc2p

Serdeczne gratulacje!

Gratulacje dla naszej zdolnej młodzieży!!!

Konkurs z gramatyki języka angielskiego dla klas drugich

Szanowni Państwo!
29 listopada br.
odbył się konkurs
z gramatyki języka angielskiego dla klas drugich.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

 • I miejsce – Anna Jasińska, klasa 2tc2
 • II miejsce – Hubert Michalski, klasa 2tr1
 • III miejsce – Gabriela Pyrzanowska, klasa 2tc2

Nagrody zostaną wręczone podczas apelu podsumowującego pierwszy semestr.
Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy zwycięzcom!

Organizatorzy konkursu:
Monika Moryc
i Bartosz Domański

Konkurs „Sztuka Reklamy”

Find the Odd One Out

Pan Przemysław Orłowski, zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w zabawie Find the Odd One Out.
W różnych miejscach w szkole zostanie zawieszonych 8 kartek
z zestawami czterech słów. Zadanie polega na znalezieniu kryterium,
w którym jedno ze słów w każdym zestawie nie pasuje do pozostałych. Niepasujące słowa należy umieścić na karcie odpowiedzi (wzór zostanie umieszczony  na tablicy w pobliżu pokoju nauczycielskiego) wraz
z uzasadnieniem – krótkim, zwięzłym, hasłowym. Wypełnione karty należy przekazać nauczycielkom lub nauczycielom języka angielskiego. Oceny dokona komisja w składzie Arkadiusz Kapelski i Przemysław Orłowski. Nagrodą za 8 poprawnych odpowiedzi jest ocena celująca z języka angielskiego,
7 – bardzo dobra, 6 – dobra. Termin dostarczenia kart odpowiedzi mija
w piątek 13 grudnia 2019 roku.
Pozdrawiam i życzę miłej oraz twórczej zabawy –
Pan Przemysław Orłowski!

Gratulacje dla Alicji

Konkursie na najlepszą recenzję książki w języku angielskim

W konkursie na najlepszą recenzję książki
w języku angielskim zwyciężyły następujące osoby:

 • I miejsce: Katarzyna Górecka, klasa 3tr1
 • II miejsce: Wiktoria Szczepańska, klasa 3tr1
 • III miejsce: Paulina Staszewska, klasa 3tr1

Zwycięzcom gratulujemy!

III KONKURS PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

Gratulacje za wyróżnienie dla Aleksandry Jankowskiej

Konkurs 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Gratulacje dla Magdy Wdowik i Damiana Józefowicza oraz podziękowania dla Pani Agnieszki Dziedzic-Migdalskiej

Gratulacje dla Zwycięzców Konkursu

Gratulacje dla Oli i Ani z klasy 1tc1

Uczennice Zespołu Szkół Poligraficznych im. Marszałka Józefa Piłsudskiego wraz
z p. Beatą Abramczyk wzięły udział w gali finałowej, która odbyła się 26 maja 2017 r. w Centralnej Bibliotece Wojskowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
w Warszawie,
podczas której zostały wręczone puchary, dyplomy i nagrody laureatom ogólnopolskiego konkursu „Marszałek Józef Piłsudski – twórca odzyskanej niepodległości, w 150 rocznicę urodzin” zorganizowanego przez Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
Nagrody i wyróżnienia laureatom wręczali pani minister Anna Maria Anders – sekretarz stanu – Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do Spraw Dialogu Międzynarodowego, pani poseł Barbara Dziuk, płk rez. Alfred Kabata i fundatorzy obecni na gali.
W konkursie wzięło udział 148 szkół, a ich uczniowie zgłosili do konkursu 922 prace.
Gratulujemy naszym uczennicom, które zajęły:
3 miejsce – Aleksandra Kozak, klasa 1tc1
wyróżnienie – Anna Olborska, klasa 1tc1
Uroczystość uświetnił występ Chóru Dziecięcego Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Żołnierze Września 1939 Garnizonu Dęblin” z Ryk.
Patronat nad galą finałową konkursu objęli: TVP Historia, Magazyn Historyczny „Mówią Wieki” oraz portal internetowy Super.Historia Tygodnika
„Do Rzeczy”.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć [tutaj]

Konkursu Piosenki Patriotycznej i Niepodległościowej – wyniki

Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbył się 04 grudnia 2018 r. Koncert Finałowy IV Warszawskiego Konkursu Piosenki Patriotycznej i  Niepodległościowej “Raduje się serce…”.

Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych, a także uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z satysfakcją informujemy, że w kategorii szkół ponadgimnazjalnych II miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Wioleta Celińska z kl. 4 tr1 , natomiast wyróżnienie uzyskała Aleksandra Jasek z kl. 1tc1.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.      

Sukces naszego ucznia

Dawid Biszczan z klasy 1tr1 zajął  II miejsce w  ogólnopolskim konkursie historycznym „Historia II wojny światowej: Polskie Państwo Podziemne 1939–1945”  organizowanym przez Centrum Edukacji Historycznej „Myśliciel. Konkurs polegał na  wykonaniu zdjęcia przedstawiającego miejsca lub obiekty związane z Polskim Państwem Podziemnym, pomniki oraz rzeźby upamiętniające bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

25 maja 2018 roku, w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława IV w Warszawie odbyła się uroczysta gala rozstrzygnięcia V Konkursu Historycznego o Żołnierzach Wyklętych. Konkurs objęty był Patronatem Narodowym w Stulecie Odzyskania Niepodległości Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Przewodniczącym Komitetu Honorowego był Minister Obrony Narodowej,  Pan Mariusz Błaszczak a organizatorem Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego. Na konkurs wpłynęło łącznie 1763 prac z Polski, ale również z kilkunastu krajów świata m.in. Anglii, Australii, Białorusi, Bułgarii, Egiptu, Francji, Grecji, Irlandii, Kanady, Litwy, Szkocji, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych.

Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

Z satysfakcją informujemy, że:

 • w kategorii projekt serii znaczków pocztowych

II miejsce zajął Patryk Grzyb z kl. 1tr1

III miejsce zajęli Hubert Siemiński z kl. 1tc1, Dawid Biszczan z kl. 1tr1

 • w kategorii film

III  miejsce zajął Grzegorz Krupa z kl. 1tc1

 • w kategorii plakat

wyróżnienia otrzymały Karolina Klekner z kl. 1tr1, Oliwia Olędzka z kl. 1tc3

Cytując organizatorów: „Życzymy wielu sukcesów w rozwijaniu pasji i doskonaleniu umiejętności artystycznych oraz pogłębianiu wiedzy historycznej i utrwalaniu dumy z naszego dziedzictwa narodowego”.

 

Serdecznie gratulujemy

Sukcesy uczniów w konkursie historycznym

Uczniowie naszej szkoły  Julia Warda i Grzegorz Krupa z kl.1tc1 wzięli udział
w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „ Krąg”.  Zadanie konkursowe polegało na  wykonaniu albumu lub napisaniu pracy na temat : „Sławni Polacy – wodzowie
i żołnierze”. Miło nam poinformować, że Julia zajęła 2 miejsce a Grzegorz uzyskał bardzo dobry wynik.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Gratulacje dla Wioli Celińskiej

W Liceum Ogólnokształcącym
im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
w Warszawie
odbył się 8 grudnia 2017 r. Koncert Finałowy III Warszawskiego Konkursu Piosenki Niepodległościowej „Raduje się serce…”. Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych, a także uczczenie 150. rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego.
Pieśni wykonywane przez uczestników to utwory związane z Legionami Józefa Piłsudskiego oraz piosenki popularne w czasach, gdy żył Marszałek.
Z satysfakcją informujemy, że w kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Wioletta Celińska z kl. 3tr1 za wykonanie piosenki „Białe róże”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konkursu [tutaj]